دیدار مجازی احتمالی مقام‌های آمریکایی و صهیونیستی درباره رفح

تهران – ایرنا - تارنمای خبری آمریکایی آکسیوس به نقل از چهار مقام آگاه رژیم اسرائیل و آمریکا نوشت که پیش بینی می شود مقام های واشنگتن و تل آویو امروز دوشنبه در جریان یک نشست مجازی در مورد پیشنهادهای جایگزین دولت بایدن برای تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی به منطقه رفح در جنوب نوار غزه گفت وگو کنند.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری آکسیوس نوشت که این دیدار که قرار بود هفته پیش برگزار شود، به موضوعی جنجالی میان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم و جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا تبدیل شده است.

پس از آنکه دولت بایدن قطعنامه هفته پیش شورای امنیت سازمان ملل را که خواستار آتش بس در غزه و آزادی همه اسیران شده بود، وتو نکرد، نتانیاهو اعلام کرد که در اعتراض به این اقدام، نشست مذکور را لغو می کند.

یک روز بعد، او بی سر و صدا به کاخ سفید پیامی ارسال کرده و خواهان تغییر زمان این جلسه شد. پس از اینکه کاخ سفید درخواست نتانیاهو را علنی کرد، او سفر چنین هیاتی به کاخ سفید را رد کرد.

ران دِرمِر، نزدیکترین معتمد نتانیاهو و وزیر امور راهبردی رژیم اسرائیل، در روزهای اخیر چندین بار به وی متذکر شده که برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش ها با بایدن، باید هر چه سریعتر هیات مذکور را به واشنگتن بفرستد.

مقام های ارشد رژیم اسرائیل که آکسیوس نام آنها را فاش نکرد، گفتند که برگزاری یک نشست مجازی راهی برای نتانیاهو برای "حفظ ظاهر" و گفت وگو با کاخ سفید در مورد رفح بدون اعزام هیاتی به واشنگتن است.

انتظار می رود جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، با حضور مقام هایی از وزارت دفاع (پنتاگون)، وزارت امور خارجه و سازمان های اطلاعاتی آمریکا در این نشست شرکت کند.

درمر و زاچی هانگبی مشاور امنیت نتانیاهو، نیز به همراه مقام های ارشد نظامی و اطلاعاتی رژیم اسرائیل در این نشست حضور خواهند داشت.

یک مقام بلندپایه رژیم اسرائیل به آکسیوس گفت که دیدار دوم قرار است هفته آینده و به صورت حضوری برگزار شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha