پاپ فرانسیس آتش‌بس فوری در غزه را خواستار شد

تهران- ایرنا- رهبر کاتولیک‌های جهان برقراری آتش‌بس فوری در غزه و دسترسی مردم این منطقه به کمک‌های بشردوستانه را خواستار شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری «واتیکان نیوز»، پاپ فرانسیس در پیام خود به مناسبت عید پاک اعلام کرد: راه بشریت با سنگ جنگ، بحران انسانی، نقض حقوق بشر و قاچاق انسان، سد شده است.

وی، راه نجات بشریت را آمدن منجی اعلام کرد و گفت: راه آمدن منجی را با به راه انداختن جنگ، بسته‌ایم.

رهبر کاتولیک های جهان احترام به قوانین بین الملل توسط طرفین درگیری در اوکراین و سرزمین‌های اشغالی فلسطین را خواستار شد و ابراز امیدواری کرد که تمام اسرای جنگی آزاد شوند.

پاپ فرانسیس، همچنین برقراری آتش‌بس فوری در غزه، تبادل اسرا و دسترسی مردم غزه به کمک‌های بشردوستانه را خواستار شد.

وی، غیرنظامیان به ویژه کودکان را قربانیان اصلی جنگ در مناطق مختلف جهان دانست و برای پایان یافتن خصومت‌ها در جهان دعا کرد.

رهبر کاتولیک های جهان، همچنین درباره برقراری صلح و ثبات در سوریه، لبنان، هائیتی، میانمار، کشورهای آفریقایی و همچنین مناطق مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان ابراز امیداری کرد.

به گزارش ایرنا، باوجود تصویب قطعنامه الزام‌آور در شورای امنیت سازمان ملل و درخواست جامعه جهانی برای برقراری آتش‌بس در غزه و فراهم شدن زمینه دسترسی مردم این باریکه به کمک‌های بشردوستانه، رژیم صهیونیستی کماکان به بمباران و کشتار در این منطقه ادامه می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha