مقام ارشد ناتو: هیچ تهدید مستقیمی از سوی روسیه وجود ندارد

​​​​​​​تهران- ایرنا- راب باوئر رئیس کمیته نظامی ناتو با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از آماده شدن مسکو برای حمله به یکی از اعضای ناتو دیده نمی‌شود؛ گفت: هیچ تهدید مستقیمی از سوی روسیه وجود ندارد.

به گزارش شنبه شب ایرنا به نقل از راشا تودی، باوئر که بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ فرماندهی نیروهای مسلح هلند را برعهده داشت، با بیان اینکه فکر نمی‌کند در حال حاضر تهدید مستقیمی از سوی روسیه وجود داشته باشد، مدعی شد: با این حال به عقیده من جاه‌طلبی مسکو فراتر از اوکراین است.

وی در ادامه سخنان خود، افزود: بنابراین سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به رهبری ایالات متحده باید برای یک رویارویی احتمالی با روسیه، آمادگی بهتری داشته باشد.

رئیس کمیته نظامی ناتو همچنین در مورد پیروزی احتمالی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا نیز، گفت: من از پیروزی ترامپ هراسی ندارم چرا که به عقیده من اظهارات جنجالی وی در مورد ناتو متوجه ماهیت این اتحاد نظامی نیست بلکه سخنان وی اشاره به این واقعیت است که برخی از اعضای این پیمان نظامی باید هزینه‌های دفاعی خود را افزایش دهند.

به گزارش ایرنا، آلمان پیشتر با انتشار یک گزارش اطلاعاتی محرمانه، مدعی شد که روسیه خود را آماده درگیری بزرگ با غرب تا سال ۲۰۲۶ می‌کند.

در ارزیابی اطلاعاتی آلمان که به رویت روزنامه بیزینس اینسایدر رسیده است، درباره افزایش قابل توجه تولید تسلیحات روسیه هشدار داده می‌شود.

این گزارش نشان می‌دهد که روسیه قدرت نظامی خود را تا پنج سال آینده به ۲ برابر افزایش خواهد داد و جنگ در خاک ناتو تا سال ۲۰۲۸ آغاز خواهد شد.

بیزنس اینسایدر افزود: استقرار موشک در غرب روسیه، سازمان دهی مجدد ارتش، تحرکات نیروها و گسترش تولید سلاح از جمله موارد ذکر شده در نتیجه گیری دستگاه‌های اطلاعاتی آلمان است.

بوریس پیستوریوس وزیر دفاع آلمان ژانویه گذشته مدعی شد که روسیه ممکن است در ۵ تا ۸ سال آینده به یکی از اعضای ناتو حمله کند.

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو نیز از کشورهای عضو این ائتلاف خواسته است در صورت لزوم، آماده رویارویی طولانی با روسیه شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha