فرانسه بر مخالفت خود با هرگونه حمله نظامی به رفح تاکید کرد

تهران – ایرنا - با تاکید شورای امنیت مبنی بر لزوم برقراری آتش بس در منطقه نوار غزه، وزیر امور خارجه فرانسه امروز شنبه بر مخالفت کشورش با هرگونه حمله نظامی رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب این منطقه تاکید کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از رویا نیوز، در جلسه سه جانبه وزرای فرانسه، مصر و اردن که امروز در منطقه کایرو برگزار شد، استفان سژورنه وزیر امور خارجه فرانسه بیان کرد که گسترش شهرک سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری قوانین بین المللی را نقض می کند و فرانسه علیه شهرک نشینان تدابیری می‌اندیشد.

سژورنه افزود که باید گذرگاه‌های مرزی نوار غزه برای تحویل کمک‌های انسانی باز شود.

به گزارش ایرنا، ‌سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد(یونیسف) امروز نسبت به وخامت اوضاع انسانی در نوار غزه هشدار داد و تاکید کرد: کودکان فلسطینی در حالی در خانه هایشان در غزه می خوابند که هر لحظه، این خانه ممکن است تابوتشان شده و روی سرشان خراب شود.

وی با بیان اینکه آتش بس و ارسال کمک های بشردوستانه به غزه، ضروری است، افزود: اسرائیل باید به مسئولیت قانونی خود در ارتباط با باز کردن راه های دسترسی مردم غزه به کمک های بشردوستانه عمل کند.

رژیم صهیونیستی جنایت را به اوج رسانده و دیوانه وار در حال بمباران نوار غزه است و حتی به قطعنامه های الزام آور شورای امنیت و توصیه های متحدان غربی خود نیز بی اعتنا است.

آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا)، اخیرا اعلام کرد که ۲۸ درصد کودکان زیر ۲ سال در شهر «خان یونس» و مناطق مرکزی نوار غزه از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند.

براساس این بیانیه، رژیم صهیونیستی تاکنون فقط اجازه ورود ۲۵ درصد از کمک های مورد توافق را به شمال نوار غزه داده است.

سازمان بهداشت جهانی امروز با اشاره به وضعیت وخیم بهداشت و پزشکی در نوار غزه اعلام کرد: به دلیل وجود فقط ۱۰ بیمارستان در نوار غزه که به طور جزئی فعالیت می کنند، هزاران بیمار در این منطقه از دریافت خدمات درمانی محروم هستند.

سازمان بهداشت جهانی تأکید کرد: حدود ۹ هزار بیمار در غزه نیازمند انتقال به خارج از این منطقه برای درمان لازم هستند.

این سازمان افزود: تاکنون بیش از ۳۴۰۰ بیمار از نوار غزه به خارج از این منطقه منتقل شده اند که ۲۱۸ نفر از آنها را زخمی ها تشکیل می دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha