وضعیت ترددهای دریایی در محدوده خلیج‌فارس مساعد شد

بندرعباس - ایرنا - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز (شنبه) شرایط برای ترددهای دریایی در محدوده خلیج‌فارس، مساعد پیش‌بینی شده و فردا یکشنبه نیز دریا در نواحی جنوب کشور، به نسبت آرام خواهد بود.

مجتبی حمزه‌نژاد روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز (شنبه) در ساعات صبح تا ظهر، افزایش سرعت باد شمال شرقی گاه گرد و غبار در مناطق شرقی و مرکزی استان، شمال تنگه هرمز و بخش‌هایی از دریای عمان پیش بینی می‌شود و دریا نیز در این نواحی متلاطم خواهد شد که توصیه می‌شود تردد شناورهای سبک و تفریحی با احتیاط انجام شود.

وی با اشاره به اینکه ساعات بعد از ظهر از میزان سرعت باد کاسته خواهد شد، بیان کرد: از روز دوشنبه هفته جاری نیز در ساعات بعد از ظهر و شب، افزایش سرعت بادهای غربی بر روی شرق خلیج‌فارس و تنگه هرمز سبب متلاطم شدن دریا خواهد شد.

کارشناس پیش بینی هواشناسی هرمزگان اظهار کرد: در این مدت در آسمان استان گذر ابر پیش‌بینی می شود و به لحاظ دمایی طی امروز شنبه و فردا یکشنبه، در مناطق شرقی و مرکزی استان، کاهش رطوبت نسبی هوا و افزایش دمای بیشینه و روز دوشنبه، در مناطق یاد شده کاهش دمای بیشینه بین یک تا سه درجه سلسیوس، مورد انتظار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha