مسئولان باید کارهای  ماندگاری را در قم انجام دهند

قم - ایرنا - رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به لزوم وحدت و همدلی میان مسئولان در این استان گفت: باید اقدامات و کارهای ماندگاری در قم انجام شود.

به گزارش عصر پنچشنبه ایرنا از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار نوروزی شهردار قم و معاونین وی ، اقدامات انجام شده در شهر مقدس قم را امیدوار کننده عنوان کرد و ابراز داشت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر بواسطه اقداماتی که در شهر انجام شده، یک تحولی رقم خورده‌است.

وی ادامه داد: قم امروز با قم چند سال قبل تفاوت‌های محسوسی پیدا کرده‌ که نتیجه همکاری شورای اسلامی شهر، تدابیر شهردار و سایر مسئولین بوده‌، به طور کلی هر کجا وحدت بوده‌است، کارها به سرانجام رسیده‌اند؛ اما هر کجا اختلاف وجود داشته‌است، انرژی‌ها صرف مسائل بی‌نتیجه و بی‌اثر شده‌اند.

امام جمعه قم تأکید کرد: در سال جدید باید یک وحدتی میان مسئولین استان، اعم از نمایندگان مجلس، شورای اسلامی شهر، شهرداری و تمامی کسانی که در پیشرفت و تعالی شهر تأثیر گذارند، ایجاد شود؛ چرا که سلیقه‌ها ممکن است مختلف باشد، اما این اختلاف سلیقه‌ها نباید منجر به بروز اختلافات و از بین رفتن انگیزه‌ها شوند.

وی خطاب به شهردار قم خاطر نشان کرد: در مجموع، عمران، آبادانی، مبلمان و خدمات شهری و تأمین بسترهای امنیتی از شهرداری انتظار می‌رود؛ لذا جنابعالی با صرف نظر از اختلاف سلیقه‌ها که امری طبیعی است، به فعالیت بپردازید و با همراه کردن دیگران اقدامات ماندگاری را انجام دهید.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین حدیثی از امام حسن مجتبی(ع) پرداخت و اظهار داشت: آن حضرت می‌فرماید «إذا سَمِعتَ أحَدا یَتَناوَلُ أعراضَ الناسِ فاجتَهِدْ أن لا یَعرِفَک.» یعنی اگر شنیدی که فردی در جامعه با آبروی مردم بازی می‌کند، تلاش کن که این آدم تو را نشناسد؛ چرا که در این صورت به سراغ تو نیز خواهد آمد.

وی گفت: امیدواریم در سال جدید خداوند برکتی به فکر، اندیشه و تلاش‌های ما بدهد تا شاهد تحولات چشمگیری نسبت به سال قبل و سال‌های قبل از آن باشیم.

سیدمرتضی سقاییان نژاد، شهردار قم نیز در ابتدای این دیدار ، گزارش مختصری از اقدامات و برنامه‌های شهرداری ارائه کرد و ابراز داشت: ما در شهرداری به دنبال تولید رضایت‌مندی در شهر هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha