بسته توسعه گردشگری استان‌های زاگرس‌نشین در دستورکار قرار گرفت

شهرکرد- ایرنا- معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود و در راستای توسعه استان‌های زاگرس‌نشین بسته گردشگری برای این مناطق در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی‌اصغر شالبافان حسین‌آبادی روز چهارشنبه در سفر به چهارمحال و بختیاری و در دیدار با استاندار افزود: در بسته ویژه توسعه گردشگری استان‌های زاگرس‌نشین تسهیلات ویژه و تعدیل ضوابط و قوانین دست و پا گیر در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت: یکی از مستعدترین استان‌ها در حوزه گردشگری، استان چهارمحال و بختیاری است که چنانچه برنامه‌هایی برای توسعه این ظرفیت اجرا شود تغییرات آن ملموس و مشهود خواهد بود.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از آمادگی این وزارتخانه برای شکوفایی ظرفیت‌های گردشگری چهارمحال و بختیاری خبر داد و اظهار داشت: این آمادگی وجود دارد که در جهت توسعه ظرفیت‌های گردشگری این استان اقدامات لازم را انجام دهیم و می‌توان این استان را در برخی از حوزه‌های گردشگری پایلوت قرار داد.

شالبافان تصریح کرد: یکی از نیازهای کشور در حوزه گردشگری، گردشگری سلامت است که استان چهارمحال و بختیاری به واسطه آب و هوای مطلوب از این ظرفیت برخوردار بوده و در راستای شکوفایی این ظرفیت می‌توان اقدامات زیادی انجام داد.

وی افزود: این استان در کنار گردشگری سلامت می‌تواند در حوزه گردشگری آب و گردشگری عشایر نیز به یکی از قطب‌های کشور تبدیل شود که در این میان نه تنها ایجاد زیرساخت‌ها مهم است بلکه موضوع مهمتر معرفی استان و بازاریابی است.

شالبافان با اشاره به تقویت گردشگری ایران و عراق اظهار داشت: می‌توان در قالب بسته‌های فرهنگی و یا از طریق صدا و سیما به معرفی ظرفیت‌های استان به گردشگران عراقی اقدام کرد و با توجه به اینکه چهارمحال و بختیاری به سبب نزدیک بودن به خوزستان در مسیر فلات مرکزی قرار دارد فرصت جذب گردشگران عراقی برای این استان فراهم شده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یادآور شد: طرح‌های بالای ۷۰ درصد پیشرفت حوزه گردشگری نیز در بسته‌ای آماده شده است و تا پایان دولت سیزدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، رییس‌جمهور ۲۵ آبان‌ سال گذشته در دور دوم سفر خود به چهارمحال و بختیاری با پیشنهاد غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال بختیاری مبنی بر تشکیل ستاد توسعه استان‌های زاگرس‌نشین موافقت و بر تشکیل و فعالسازی موثر آن تاکید کرد.

چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۸۰۰ جاذبه گردشگری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha