خیابان سفارت رژیم صهیونیستی در لندن، «خیابان نسل‌کشی» نام‌گذاری شد

تهران-ایرنا- فعالان حقوق بشر انگلیس امروز (سه شنبه) در اقدامی ابتکاری علیه رژیم صهیونیستی، خیابان منتهی به سفارت این رژیم را در لندن، «خیابان نسل‌کشی» نام‌گذاری کردند.

به گزارش ایرنا از الجزیره، فعالان حقوق بشر از سازمان عفو بین الملل با نصب پلاکاردی نمادین در خیابان نزدیک سفارت رژیم صهیونیستی در لندن، این خیابان را «خیابان نسل‌کشی» نامیدند و علت این اقدام خود را یادآوری جنایات این رژیم در غزه به جهانیان اعلام کردند.

«تام گوها» یکی از فعالان سازمان عفو بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره نصب این پلاکارد نمادین، گفت: مقامات اسرائیلی باید بدانند که موضوع محاکمه آنها به خاطر نسل کشی جدی است و باید این موضوع را جدی بگیرند.

براساس این گزارش، اعضای سازمان عفو بین الملل در لندن اعلام کردند که نامه ای با امضای «ساشا دشموک» مدیر اجرایی سازمان عفو بین‌الملل انگلیس به سفارت رژیم صهیونیستی خواهند فرستاد و درباره تداوم جنایات این رژیم در غزه به دیپلمات های صهیونیست هشدار خواهند داد.

پیشتر «اگنس کالامار» مدیر سازمان عفو بین‌الملل نیز با استقبال از قطعنامه سازمان ملل درباره توقف جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، خواستار توقف فوری بمباران وحشیانه این رژیم و برقراری آتش‌بس پایدار در منطقه شد.

کالامار دوشنبه شب در شبکه اجتماعی «ایکس» (توئیتر سابق) نوشت: اسرائیل باید فورا بمباران وحشیانه غزه را متوقف و ارسال کمک‌های بشردوستانه را تسهیل کند.

مدیر سازمان عفو بین‌الملل تاکید کرد: جامعه بین‌المللی اکنون باید بازی سیاسی را کنار بگذارد و با اطمینان از اینکه این قطعنامه راه را برای آتش‌بس پایدار هموار می‌کند، نجات جان انسان‌ها را در اولویت قرار دهد.

به گزارش ایرنا، قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه، سرانجام پس از نزدیک به ۶ ماه جنگ علیه این باریکه، روز دوشنبه ۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ (۲۵ مارس ۲۰۲۴) در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید.

جنایات رژیم اشغالگر علیه مردم مظلوم فلسطین، باوجود تصویب این قطعنامه، کماکان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha