نزدیک به ۱۷ میلیون تردد در جاده‌های اصفهان ثبت شد

اصفهان - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان اصفهان از تردد ۱۶ میلیون و ۹۳۰ هزار و ۳۱۵ خودرو از ۲۴ اسفند لغایت ۶ فروردین‌ ماه در جاده‌های این استان خبر داد.

فرزاد دادخواه روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس آمار سامانه‌های هوشمند مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان در روز دوشنبه ۶ فروردین‌ تردد یک میلیون و ۵۱۰ هزار و ۳۳۱ خودرو در محورهای استان به ثبت رسیده که در مقایسه با همین روز در سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان اصفهان افزود: روز گذشته ۱۰۶ هزار و ۹۱۰ وسیله نقلیه وارد استان اصفهان شد و ۱۰۹ هزار و ۵۰۱ وسیله نقلیه نیز از محدوده استان خارج شده‌اند.

دادخواه گفت: طی ۱۲ روز گذشته و از آغاز سفرهای نوروزی ۱۶ میلیون و ۹۳۰ هزار و ۳۱۵ خودرو در سطح جاده‌های استان تردد داشته‌اند که درصد تغییرات این آمار نسبت به سال گذشته نزدیک به صفر است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان اصفهان افزود: در این مدت تعداد وسایل نقلیه ورودی به استان یک میلیون و ۳۴۵ هزار و ۸۶۷ خودرو بوده و یک میلیون و ۳۲۰ هزار و ۹۰۴ وسیله نقلیه نیز از استان خارج شده است.

وی اضافه کرد: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۵ درصد کاهش در مقادیر ورودی و خروجی ترددها را نشان می‌دهد.

دادخواه با اشاره به نتایج تحلیلی داده‌های مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان گفت: ۲۶ درصد خودروهای عبوری در محورهای استان، کمتر از ۶ ساعت در محدوده استان اصفهان تردد داشتند، ۱۷ درصد نیز بین یک تا ۲ روز و ۱۱ درصد نیز بین ۲ تا سه روز در استان اصفهان ماندگاری داشتند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان اصفهان افزود: از ابتدای طرح ستاد نوروزی خودروهای استان تهران با ۱۸.۳ درصد، استان فارس با ۵.۶ درصد، استان چهارمحال و بختیاری با ۴.۷ درصد و استان مازندران با ۲.۱ درصد بیشترین تردد را در استان اصفهان داشتند و پلاک های یزد، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، کرمان و خوزستان در رده های بعدی آمار به ثبت رسیده هستند.

دادخواه با اشاره به تردد ۸.۸ درصدی خودروهای استان اصفهان در محدوده استان قم عنوان کرد: خودروهای ثبت شده با پلاک اصفهان بیشترین تردد را پس از استان قم، به ترتیب در استان‌های تهران، فارس، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، مازندران، خراسان رضوی، خوزستان و سمنان داشتند.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان با توجه به موقعیت خاص و کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب بودن جایگاه ویژه‌ای از نظر حجم تردد و حضور مسافران نوروزی در کشور دارد.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که بدلیل موقعیت خاص آن در مرکز بعنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha