آخرین وضعیت ترافیک خودرویی در مازندران؛ از لغزندگی جاده‌ها تا شلوغی کندوان

ساری - ایرنا - رییس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیک در جاده چالوس و آزاد راه تهران شمال را سنگین و در محورهای هراز و فیروزکوه را نیز عادی و روان اعلام کرد.

سرهنگ یدالله جهان تاب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، وضعیت ترافیک در جاده چالوس را در زمان حاضر سنگین اعلام کرد و اظهار داشت: در مسیر جنوب به شمال جاده چالوس حدفاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه و محدوده های هزارچم و تویر و همچنین در مسیر شمال به جنوب این محور حدفاصل ماسال تا دزدبن و محدوده هزارچم، ترافیک خودرو سنگین گزارش شده است.

وی وضعیت ترافیک ور آزاد راه تهران شمال را نیز در زمان حاضر سنگین اعلام کرد و گفت: درمسیر جنوب به شمال آزاد راه تهران شمال در محدوده شهرستانک حدفاصل تونل البرز تا انتهای آزاد راه، ترافیک خودرویی سنگین است.

رییس پلیس راه مازندران با بیان اینکه محور چالوس هم اکنون دارای بارش برف و باران و محورهای هراز و فیروزکوه نیز دارای بارش باران است، خاطرنشان کرد: در محورهای هراز و فیروزکوه تردد خودروها هم اکنون به صورت عادی و روان در جریان است.

سرهنگ جهان تاب، از رانندگان وسیله نقلیه خواست علاوه بر مدیریت سفر و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، از هرگونه سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند تا سفری امن و ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.

آخرین وضعیت ترافیک خودرویی در مازندران؛ از لغزندگی جاده‌ها تا شلوغی کندوان

وی، رعایت نکردن حق تقدم، صحبت کردن با تلفن همراه، سرعت و سبقت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی و حرکت در شانه خاکی را از جمله تخلفات حادثه‌ساز عنوان کرد و گفت: پلیس به‌ شدت با این گونه تخلفات برخورد می‌کند و در صورت ثبت تخلف حادثه ساز، خودروی راننده متخلف ۷۲ ساعت به توقفگاه منتقل و برای گواهینامه راننده متخلف نیز نمره منفی درج خواهد شد.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره های ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha