۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۱۶
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 85425717
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۶ میلیون تردد در راه های اصفهان ثبت شده است

۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۱۶
کد خبر: 85425717
بیش از ۶ میلیون تردد در راه های اصفهان ثبت شده است

اصفهان – ایرنا - رییس شورای اطلاع رسانی اداره‌کل راه و شهرسازی اصفهان از ثبت ۶ میلیون و ۱۱۷ هزار تردد خودروها در راه‌های استان از ۲۴ اسفند سال گذشته تاکنون خبر داد.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره‌کل راه و شهرسازی اصفهان، حسن کحال‌زاده روز یکشنبه افزود: این آمار بنا بر گزارش پلیس راه و بر اساس آمار اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کسب شده است.

وی اظهار داشت: بر این اساس میزان ترددها از ۲۴ اسفند گذشته تاکنون در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، چهار درصد افزایش یافته است.

رییس شورای اطلاع رسانی اداره‌کل راه و شهرسازی اصفهان افزود: این استان با توجه به موقعیت خاص و کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب بودن جایگاه ویژه‌ای از نظر حجم تردد و حضور مسافران نوروزی در کشور دارد.

وی خاطرنشان کرد: براساس اطلاعات کسب شده میزان وقوع تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته است.

به گفته وی، بنابر تجزیه و تحلیل کارشناسان پلیس راه، ۳۱ درصد حوادث رانندگی از نوع واژگونی خودرو بوده که علت ۶۲ درصد وقوع انواع تصادفات و حوادث ترافیکی و جاده‌ای، سهل انگاری، رعایت نکردن سرعت مطمئنه و بی توجهی رانندگان به جلو اعلام شده است.

کحال‌زاده با بیان اینکه تصادفات جرحی در این مدت چهار درصد کاهش یافته است افزود: ضروری است که رانندگان با توجه به حجم سفرها، به توصیه‌های پلیس راه در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توجه داشته باشند زیرا هرگونه بی توجهی به این قوانین خسارات سنگین و غیرقابل جبران جانی و مالی برجا خواهد گذاشت.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که بدلیل موقعیت خاص آن در مرکز بعنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha