هشت هزار مسافر در آذربایجان شرقی به پویش ملی "به رفت" پیوستند

تبریز - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی از اجرای پویش ملی "به رفت" با هدف ارتقا و بهبود فرهنگ و رفتارهای ترافیکی و کاهش تصادفات جاده ای در نوروز ۱۴۰۳ خبرداد و گفت: تاکنون هشت هزار مسافر در استان به این پویش پیوسته اند.

به گزارش ایرنا، حمید منجم در پنجمین روز از نوروز ۱۴۰۳ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این پویش از سوی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و با مشارکت سازمان های مختلف از جمله صدا و سیما، وزارت راه و شهرسازی و پلیس راهور در حال اجراست و شامل برنامه های متنوعی برای افزایش آگاهی رانندگان و تشویق آنها به رانندگی قانونمند است.

وی با تاکید بر نقش بررسی خودرو از لحاظ فنی توسط رانندگان در کاهش سوانح، در مورد محورهای اصلی پویش "به رفت" بیان کرد: رعایت سرعت مجاز و سبقت ممنوع، توقف در حین استفاده از تلفن همراه، توقف در حین خستگی و خواب آلودگی، بستن کمربند ایمنی توسط راننده و سرنشینان و استراحت ۱۵ دقیقه ای پس از هر ۱.۵ ساعت رانندگی از جمله محورهای میثاق نامه پویش "به رفت" با رانندگان است.

رییس کمیته امداد و نجات سفرهای نوروزی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در این طرح با رانندگان به صورت چهره به چهره صحبت شده و آنها برای پیوستن به پویش تشویق می شوند.

منجم با اشاره به ظرفیت افراد شاخص و مطرح جامعه برای ترویج فرهنگ رانندگی صحیح، گفت: از همه این افراد برای پیوستن به پویش ملی "به رفت" دعوت می کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha