۵ فروردین ۱۴۰۳، ۹:۴۶
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 85425677
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رسیدگی به ۵۷۷ هزار پرونده در دادگستری البرز/ کاهش ۶۷ درصدی شعب نامتعارف 

کرج - ایرنا - رییس کل دادگستری البرز گفت: ۵۷۷ هزار پرونده قضایی طی سال گذشته در این استان مورد بررسی قرار گرفت که بخشی از این پرونده ها مربوط به سالهای گذشته بود.

به گزارش ایرنا از اداره کل دادگستری البرز، "حسین فاضلی هریکندی" روز یکشنبه اظهار کرد: موجودی پرونده‌های استان البرز در ابتدای سال گذشته ۹۲ هزار و ۳۶۸ پرونده بود و به رغم افزایش ۱۱ درصدی ورودی پرونده به مراجع قضایی استان نسبت به سال قبل اما تمام این پرونده ها مورد بررسی قرار گرفت .

وی گفت: یکی از معضلات در سال‌های اخیر، روند رو به رشد ورودی پرونده‌ها به مراجع قضایی بوده که بیشتر ریشه در مسائل و مشکلات خارج از قوه قضاییه دارد؛ این حجم افزایش، فشار مضاعفی را بر روی کارکنان قضایی و اداری دادگستری‌ها تحمیل می‌کند که در استان‌های دارای کمبود منابع انسانی و زیرساخت این فشار بسیار بیشتر و نیازمند تلاش مضاعف است.

نگاه حمایتی رییس قوه قضاییه

فاضلی هریکندی با قدردانی از تلاش کارکنان قضایی و اداری مجموعه خود در سال گذشته که با اقدام جهادی علاوه بر مختومه کردن تمام پرونده‌های وارده در سال ۱۴۰۲، تعدادی از پرونده‌های مانده از سال‌های قبل را نیز مورد رسیدگی قرار دادند، گفت: رهنمودهای رییس قوه قضاییه و نگاه حمایتی وی به دادگستری کل استان البرز به ویژه موافقت وی در جریان سفر فروردین ماه سال گذشته با اختصاص سهمیه جذب قضات و کارمندان جدید موجب شد بخشی از کمبودها در این حوزه برطرف شده و در عملکرد دادگستری کل استان نقش به‌سزایی داشته باشد.

وی همچنین تلاش جهادی قضات و کارکنان، برنامه‌ریزی و هدف گذاری سالانه و ماهانه برای هر واحد قضایی و پیگیری مستمر اجرای برنامه‌ها در دادگستری کل استان البرز را در این موفقیت موثر دانست.


کاهش ۶۷ درصدی شعب دارای موجودی نامتعارف
وی بخش دیگری از دستاورد دادگستری کل استان البرز در ساماندهی به شعب نامتعارف برشمرد و گفت: شعب نامتعارف استان البرز نیز که به عللی از قبیل کمبود کادر قضایی و اداری از قبل دارای مانده پرونده بالاتر از میانگین مصوب قوه قضاییه بودند با برنامه ریزی صورت گرفته و تلاش همکاران در رسیدگی به پرونده‌های مانده شعبه در سال قبل، از تعداد ۱۸۸ شعبه در فروردین سال ۱۴۰۲ به ۱۲۷ شعبه در پایان سال گذشته کاهش یافت که حدود ۶۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha