۴ فروردین ۱۴۰۳، ۵:۲۱
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 85424913
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تهدید رئیس شاباک به عدم شرکت در مذاکرات قطر

۴ فروردین ۱۴۰۳، ۵:۲۱
کد خبر: 85424913
تهدید رئیس شاباک به عدم شرکت در مذاکرات قطر

تهران- ایرنا- منابع خبری گزارش دادند، رونین بار رئیس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) تهدید کرده است در صورتی که اختیارات بیشتری به هیات مذاکره کننده اسرائیلی داده نشود، به دوحه قطر نخواهد رفت.

به گزارش بامداد شنبه ایرنا از الجزیره، کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد، رئیس شاباک تهدید کرده است در صورتی که اختیارات بیشتری به هیات مذاکره کننده اسرائیلی داده نشود، راهی دوحه نخواهد شد.

بر اساس این گزارش، کابینه جنگ و مسئولان نظامی ارشد اسرائیلی بنیامین نتانیاهو را تحت فشار قرار داده‌اند تا با افزایش اختیارات هیات مذاکره کننده رژیم صهیونیستی در دوحه موافقت کند.

پیش تر روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» گزارش داده بود که قرار است هیات رژیم صهیونیستی به سرپرستی «دیوید بارنیا» رئیس سازمان جاسوسی این رژیم (موساد) روز جمعه برای ادامه مذاکرات بر سر توافق با حماس بار دیگر عازم دوحه پایتخت قطر شود.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهارروزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha