حضور گردشگران نوروزی در استان سمنان سه‌درصد افزایش یافت

سمنان - ایرنا - استاندار سمنان گفت: طبق گزارش‌های اعلامی شمار مسافران نوروزی در این استان در مقایسه با نوروز گذشته سه درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمدرضا هاشمی عصر پنجشنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان سمنان افزود: با اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته فوتی‌های تصادفات نوروز امسال در مقایسه با نوروز ۱۴۰۲ کاهش خوبی داشت که این موفقیت با تلاش اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان محقق شده است.

استاندار سمنان اضافه کرد: در حوزه‌های مختلف خدمات سفر از جمله اسکان، امنیت زائران و مسافران، خدمات به زائران، جایگاه های سوخت و مسایل بهداشتی و درمانی در استان سمنان تا این لحظه عملکرد مطلوب و خوب بود.

به گفته وی، برای اسکان مسافران و زائران در استان سمنان یکهزار و ۱۰۶ کلاس و ۱۳۲ مدرسه توسط آموزش‌و پرورش، ۱۲ زائرسرا توسط اوقاف و امور خیریه و ۲۵۵ واحد تأسیسات گردشگری اقامتی از جمله هتل، اقامتگاه سنتی، اقامتگاه بوم‌گردی، مهمان‌پذیر، خانه مسافر در ایام نوروز ۱۴۰۳ برای ارائه خدمات اقامتی فعال است.

وی ادامه داد: ظرفیت رسمی اقامتی استان در گذشته هفت هزار نفر بود اما امسال به بیش از ۱۰ هزار نفر افزایش‌یافته و در حوزه اسکان غیررسمی نیز استان ظرفیت اقامت بیش از ۲۰ هزار نفر را دارد و با احتساب ظرفیت اسکان اضطراریِ ۱۸ هزاری نفری شهرداری‌ها و ستاد بحران، در تعطیلات نوروزی آمادگی برای اسکان ۵۰ هزارنفر شب در استان سمنان مهیا است.

استاندار سمنان گفت: به منظور ارائه خدمات و راهنمایی گردشگران، مسافران و زائران ۷۴ پایگاه اطلاع‌رسانی در سطح استان توسط میراث فرهنگی، هلال‌احمر، شهرداری‌ها و نیروی انتظامی در ورودی شهرها ایجاد شده است.

حضور گردشگران نوروزی در استان سمنان سه‌درصد افزایش یافت

وی یادآور شد: در استقبال از بهار ۲۷ موزه استان شامل موزه‌های مردم‌شناسی، موزه آب، موزه‌های خصوصی و موزه‌های تاریخی و طبیعی، میزبان گردشگران و مسافران در استان سمنان هستند. برای ایجاد شور و نشاط اجتماعی و معرفی آیین‌ها و سنت‌های استان سمنان، ۲۰ نوروزگاه در سراسر استان با برنامه‌های آیینی، موسیقی محلی، و نوروزخوانی، به اجرای برنامه‌های متنوع گردشگری و فرهنگی به صورت روزانه می پردازند.

هاشمی تاکید کرد: نوروز ۱۴۰۳ تعداد ۱۸ فروشگاه صنایع‌دستی و ۱۵ نمایشگاه صنایع‌دستی با ۲۰۰ غرفه در ورودی شهرها، درون شهرها، برخی هتل‌ها و نوروزگاه ها در ایام نوروز دایر است که ضمن معرفی و عرضه محصولات صنایع‌دستی استان رونق اقتصادی را برای هنرمندان به همراه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha