۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۴:۳۳
کد خبر: 85423299
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حضور ۲۰۰ هنرمند در برنامه های نوروزی یزد

۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۴:۳۳
کد خبر: 85423299
حضور ۲۰۰ هنرمند در برنامه های نوروزی یزد

یزد _ایرنا _ رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد گفت: بیش از ۲۰۰ هنرمند یزدی در برنامه های نوروزی تلاش کرده اند فرهنگ یزد را به تصویر بکشند.

به گزارش ایرنا «مصطفی زارع زاده» روز چهارشنبه در نشستی افزود: افتتاحیه این مراسم با حضور پرشور مردم شهر یزد و مسوولانی استانی در محل بلوار بسیج برگزار شد.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای تمامی اقشار جامعه در شادراه نور گفت: این برنامه ها برای تمامی اقشار و سنین برنامه ریزی شده است به طوری که خانواده ها می توانند همزمان برای فرزندان خردسال خود بهره مند شوند و در کنار آن نیز بزرگسالان از ابربازی ها استفاده کنند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد تصریح کرد: در این برنامه ها در کنار تفریح، نشاط و شادابی، آموزشهای مختلف در نظر گرفته شده که سلیقه های مختلف می توانند از این برنامه ها استفاده کنند.

حضور ۲۰۰ هنرمند در برنامه های نوروزی یزد

وی گفت: از جمله این برنامه ها در فرهنگ یزد می تواند به پخت نان یزدی اشاره کرد که در قالب جشنواره، پخت انواع نان را داریم که آموزش دستور پخت نیز به مخاطبین ارائه می شود.

زارع زاده گفت: خیلی از صنایع دستی در این ویژه برنامه تجربه محور هستند که افراد می توانند آن را تجربه کنند و در کنار آن غرفه های عفاف و حجاب به بسیاری از سوال ها و گره های ذهنی در این خصوص پاسخ دهند.

وی ادامه داد: در کنار آن غرفه های آموزش شهروندی برای خانواده ها به ویژه در زمینه ایمنی و آتشنشانی خدمات و آموزش ارائه می شود و در کنار آن پسماند، ایمنی، فضای سبز نیز مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد بیان کرد: غرفه های مهدویت با توجه به عصر ظهور جهت ارائه خدمات به خانواده ها ایجاد شده و به صورت تعاملی و چالشی مباحث ارائه می شود.

وی گفت: غرفه هوش مصنوعی از دیگر بخش ها است که برای کودکان به شدت جذاب است و در کنار آن نیز کهنسالی و جوانی با هوش مصنوعی نشان داده می شود.

زارع زاده اضافه کرد: غرفه های فرهنگی مانند نقاشی خط با حضور اساتید برتر کشوری و استانی و همچنین غرفه خوشنویسی از جمله اقدامات دیگر است.

وی ادامه داد: حوزه بوم آرت نیز با تکمیل هر شب و طراحی به عنوان برنامه هنری دیگری است که در شادراه برگزار می شود و در آن نیز از هوش مصنوعی بهره برده می شود که می تواند برای خانواده ها جذاب باشد.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد گفت: غرفه خشت و خاطره از جمله بخش های دیگر است که خانواده ها می‌توانند به صورت خانوادگی خشت های سازه را درست کرده و در مسابقه نیز شرکت کنند.

وی ادامه داد: موزه زنده در قالب غرفه های مختلف رسم و رسوم زندگی مردم در قدیم، مشاغل، حرفه ها و شغل های فراموش شده و در آخر نیز مفاخر یزدی از جمله برنامه های دیگر است که در این شادراه اجرایی شده است.

وی گفت: مشارکت مردمی و حضور تشکل های مردمی از جمله شاخصه های این شادراه است که خوشخبتانه شاهد اقداماتی خوبی از این گروه ها نیز هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha