تزریق گاز در فاز اول خط انتقال گاز دشتک زابل به نهبندان

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: فاز اول خط انتقال گاز دو راهی دشتک زابل - نهبندان به طول ۸۰ کیلومتر در آستانه سال نو و همزمان با سالروز ملی شدن صنعت نفت، تزریق گاز شد.

رحمان محمودی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این عملیات به همت شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، منطقه چهار انتقال گاز و شرکت گاز استان خراسان جنوبی محقق شده و اکنون افزایش فشار خط در حال انجام است.

وی اظهار کرد: پروژه خط انتقال دشتک زابل - نهبندان یکی از اقدامات اساسی دولت سیزدهم است که منجر به تأمین انرژی پایدار در خراسان جنوبی و استان‌های شمال شرقی کشور خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: عملیات اجرایی این طرح با هزینه ۸۰ هزار میلیارد ریال از تیر امسال آغاز و با تمهیداتی که اندیشیده شده از مجموع ۳۰۰ کیلومتر طول پروژه، ۱۷۶ کیلومتر فاز نخست آن ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی لوله‌گذاری خط انتقال گاز دشتک - نهبندان در آبان امسال افزود: لوله و تجهیزات برای کل طرح خریداری شده و ۸۰ کیلومتر آن امروز تزریق گاز شد.

محمودی بیان کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده فاز نخست این طرح در هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: همزمان طراحی فاز دوم از سربیشه تا نهبندان هم در حال انجام است که با افتتاح فاز نخست یعنی انتقال گاز از دشتک زابل به نهبندان، عملیات اجرایی انتقال گاز از نهبندان به سربیشه نیز آغاز خواهد شد.

وی افزود: هدف‌گذاری شده که کل پروژه در هفته دولت ۱۴۰۴ به بهره‌برداری برسد.

عملیات اجرایی خط لوله گاز دو راهی دشتک - نهبندان با هدف افزایش پایداری شبکه گازرسانی در شرق کشور و استان خراسان جنوبی تیر امسال با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان در شهرستان نهبندان آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha