۲۵ اسفند ۱۴۰۲، ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 85419134
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

میزان بارندگی استان بوشهر در سال جاری ۶۸ درصد کاهش یافته است

بوشهر-ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: میزان بارش‌های استان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی محمدی روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میانگین بارش باران استان بوشهر در سال آبی جاری(مهرماه تاکنون) ۹۸ میلی‌متر ثبت شده که این رقم در مدت مشابه پارسال ۳۰۵ میلی‌متر بوده است.

وی بیان کرد: بارندگی موثر استان بوشهر بیشتر در فصل پاییز و زمستان و مقداری هم در فصل بهار است و استان در فصل تابستان نیز به طور معمول بارشی ندارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر تصریح کرد: تا پایان سال کمتر از ۶ روز دیگر باقی مانده و فصل بارش های موثر استان گذشته و تاکنون ۳۹ درصد بارش باران که باید در طول یک سال اتفاق می‌افتاده رقم خورده است.

محمدی ادامه داد: کاهش بارش باران در همه مناطق استان بوشهر محسوس و مشهود بوده و در مرکز، شمال و جنوب استان بوشهر بارش باران نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

وی افزود: بیشتر کاهش بارش بارندگی استان بوشهر در حوضه آبی بخش ارم، شهر جم، بزپر ارم، اهرم، ایستگاه سرقنات دشتستان و دشتی گزارش شده است.

محمدی یادآور شد: کاهش بارش باران در منابع آبی سال آینده اثر می‌گذارد از جمله در بخش آب سطحی است که سبب کاهش آورد رودخانه‌های استان بوشهر می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر دیگر اثر کاهش نزولات جوی را سبب کاهش آب ورودی به سدها و به دنبال آن افت ذخیره‌سازی آب برای سال آینده عنوان کرد.

وی افزود: تا پایان سال بارندگی پیش‌بینی شده محقق شود و با اضافه شدن بارش‌های بهاری که امیدوارم موثر باشند بخشی از کاهش بارندگی و خشکسالی کاهش داده شود و عقب‌ماندگی آورد آب را جبران کنند.

محمدی اظهار کرد: همچنین انتظار می‌رود با تزریق اعتبارات لازم زمینه تکمیل هر چه سریع‌تر پروژه‌ها فراهم شود تا ضریب تاب‌آوری و میزان ظرفیت ذخیره‌سازی روان آب‌های فصلی توسعه پیدا کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha