۲۳ اسفند ۱۴۰۲، ۱۱:۲۹
کد خبر: 85417300
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

مدیرکل صمت قم:

۳۱ واحد تولیدی راکد در قم احیا شد

۲۳ اسفند ۱۴۰۲، ۱۱:۲۹
کد خبر: 85417300
۳۱ واحد تولیدی راکد در قم احیا شد

قم - ایرنا - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان بهمن‌ماه، ۳۱ واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی استان احیا شد و بهره‌بردارن آن توانستند محصولات‌شان را به بازار عرضه کنند.

اکبر ابدالی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای احیای این واحدهای تولیدی در استان قم که در زمینه‌های مختلف صنعتی فعال هستند، بیش‌از سه هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شد که تثبیت و ایجاد اشتغال برای ۲۹۶ نفر را در پی داشت.

وی ادامه داد: تلاش برای احیای واحدهای‌ تولیدی راکد یکی از بهترین راهکارها برای پیشرفت بخش صنعت استان است، چراکه سرمایه‌گذاری‌های اولیه و همچنین زیرساخت‌های لازم برای فعالیت در این واحدها فراهم است و می‌توان در مدت کوتاه تری نسبت به واحدهایی که در مرحله ساخت و ساز هستند، آن‌ها را به‌ مرحله بهره‌برداری رساند.

وی اضافه کرد: اداره کل صنعت، معدن و تجارت قم در موضوع احیای واحدهای تولیدی راکد استان، نهایت همکاری‌ را با بهره‌بردارانی که بخواهند مجدد فعالیت اقتصادی خود را آغاز کنند و شرایط لازم را داشته باشند، خواهد داشت و تلاش می‌کند با همکاری بانک‌های عامل تسهیلات مورد نیاز آنان نیز پرداخت شود.

موضوع افزایش تولید و اشتغال در بخش صنعت قم به طور مستمر در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان رصد و برای رفع مسائل و مشکل‌های این بخش تصمیم‌گیری‌های لازم صورت می‌گیرد؛ امروز صنعت قم علاوه بر گسترش کمی،‌ در زمینه تعمیق بخشی به فعالیت‌های صنعتی و توسعه کیفی فعالیت‌ها نیز اقدام‌های گسترده‌ را آغاز کرده که از جمله آن ارتقای بهره‌وری و تولید محصولات مورد نیاز کشور از طریق بسیج ظرفیت‌های داخلی می‌باشد که نمونه آن در صنایعی همچون صنعت لوازم خانگی استان قابل مشاهده‌است.

مسئولان قم تاکید دارند از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم با تلاش‌های انجام‌شده افزون بر ۴۰ هزار شغل در این استان ایجاد شد؛ در همین رابطه یکی از رویکردهای مهم مدیریت استان در این بخش، ضمن تثبیت و افزایش فرصت‌های شغلی، کاهش نرخ بیکاری به زیر هشت درصد است.

بخش صنعت از جمله حوزه‌های پرتقاضا برای جذب نیروی کار است، در همین رابطه استفاده از نیروی انسانی ماهر همواره به عنوان یکی از مهمترین عوامل موفقیت واحدهای تولیدی مطرح است که به‌همین منظور اداره کل صنعت،‌ معدن و تجارت قم با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی استان موضوع مهم تامین نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای تولیدی فعال استان را با جدیت دنبال می‌کند.

استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha