۲۳ اسفند ۱۴۰۲، ۱۱:۳۲
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 85417199
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: رفع مشکل پتروشیمی زنجان نیازمند نگاه کلان است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت:‌ رفع مشکل پتروشیمی زنجان نیازمند نگاه کلان است و دستگاه های متولی همانند شرکت برق منطقه ای باید انجام امور مربوط به این شرکت را سرعت بیشتری دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن افشارچی روز چهارشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به مشکلات شرکت پتروشیمی زنجان اشاره کرد و افزود: تعداد زیادی از مردم زنجان سالهای قبل سهام این شرکت را خریده اند و منتظر تعیین تکلیف آن هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته مشکل بزرگی از پتروشیمی استان رفع شد، اظهار داشت: این پروژه ارزش افزوده بالایی برای استان دارد و نباید به مسایل آن به صورت بخشنامه ای نگاه کرد.

این مسوول با تاکید بر اینکه پتروشیمی زنجان برای این استان آثار مثبتی به همراه خواهد داشت، ادامه داد: متاسفانه طی سال های گذشته برای این پروژه هیچ کاری انجام نگرفته و این امر مشکلات کنونی را موجب شده است.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز با بیان اینکه ستاد رفع موانع تولید در سال جاری ۴۴ جلسه برگزار کرده و ۴۱۵ مصوبه داشته است افزود: بیشترین مصوبات به امسال اختصاص دارد در حالی که بیشترین جلسات در سال های ۹۸ و ۹۹ برگزار شده‌ است.

مجید گلشنی افزود: از مجموع مصوبات امسال ۱۹۸ مورد به حوزه بانکی اختصاص داشت که ۱۵ درصد مربوط به سرمایه ثابت و ۴۰ درصد سرمایه در گردش بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین پرونده های بررسی شده با ۴۴ درصد مربوط به موارد بانکی، ۲۲ درصد شهرک های صنعتی و ۶ درصد جهاد کشاورزی بود گفت: ۲ درصد پرونده ها تامین اجتماعی و ۱۲ درصد انرژی و آب را شامل می شود.

این مسوول با بیان اینکه هم اکنون شرکت صنایع کشاورزی و کود زنجان " پتروشیمی زنجان" ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اضافه کرد: یکی از موضوعات تمدید قرار داد فروش انشعاب برق این شرکت است که طبق اعلام شرکت برق منطقه ای مصوبه‌ فوق مغایر بخشنامه های وزارت نیرو بوده و این تمدید مقدور نیست.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات پتروشیمی تامین برق بود، اضافه کرد: برای تمدید ۲۵ مگاوات مورد نیاز مصوبات لازم اخذ شد و ۲۵ مگاوات باقیمانده نیز توسط شرکت خریداری خواهد شد.

گلشنی با بیان اینکه در جلسه امروز چهار مساله بررسی شد، گفت: شرکت فولاد موید به عنوان یکی از شرکت های احیاء کننده واحد راکد ذوب فولاد اشراق است که بعد از ۱۰ سال تعطیلی سال گذشته فعال شد اما برق این مجموعه با مشکل تامین و خرید مواجه شده بود.

گلشنی افزود: در این جلسه مقرر شد برق مورد نیاز این مجموعه توسط شرکت توانیر و شرکت های توزیع تامین شود.

حسین محمدی معاون استاندار زنجان نیز با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان و در کارگروه ویژه مشکل پتروشیمی زنجان توسط تیم کارشناسی ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت، گفت: پیشنهاد بر این است قرارداد لغو شود و اگر توانیر دوباره ایراد گرفت با نهاد ریاست جمهوری مطرح شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha