رییس اورژانس شاهرود: کودکان در حوادث چهارشنبه‌سوری بیشتر در معرض خطر هستند

شاهرود - ایرنا - رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شاهرود با بیان اینکه کودکان در حوادث چهارشنبه سوری آسیب‌پذیرتر هستند، گفت: خانواده‌ها فرزندان خود را زیر نظر داشته باشند و اجازه حضور آنها در مکان‌های پرخطر را ندهند.

زهره صالح نساج روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ این شهرستان در روز چهارشنبه جهت ارایه خدمات احتمالی در آماده‌باش کامل هستند.

وی از حضور کارشناسان فوریت‌های پزشکی این شهرستان در پایگاه‌های مستقر شهری و جاده‌ای خبر داد و گفت: استقرار یک دستگاه آمبولانس در میدان مرکزی شهر و آماده‌باش یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در این روز برنامه‌ریزی شده است.

صالح نساج با بیان اینکه آمبولانس‌ها به هنگام اعلام ماموریت از مرکز هدایت و فرماندهی عملیات به صحنه حادثه اعزام می‌شوند، ابراز کرد: با حضور کارشناسان در محل اقدام‌های نخستین درمانی و مراقبتی لازم به مددجویان اورژانسی ارایه خواهد شد.

وی رعایت نکات ایمنی در این روز را ضروری خواند و گفت: مهم‌ترین اقدام در رابطه با حوادث چهارشنبه‌سوری، پیشگیری است؛ چرا که آسیب‌های ناشی از سوختگی و انفجار، پیامدهای جسمی، روانی و مالی زیادی برای جامعه باقی می‌گذارد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شاهرود اظهار کرد: آیین چهارشنبه‌سوری برای افزایش نشاط اجتماعی مردم است و نباید آن را به یک خاطره تلخ تبدیل کرد.

صالح نساج با بیان اینکه شهروندان هنگام بروز هرگونه حادثه در صورت دسترسی به مراکز درمانی مراجعه کنند، افزود: پس از بروز حادثه خانواده‌ها ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند و به توصیه‌های کارشناسان مرکز ارتباطات تا زمان رسیدن آمبولانس عمل کنند.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شاهرود با ۱۷۴ کارشناس در ۱۶ پایگاه جاده‌ای، چهار پایگاه شهری، یک پایگاه اورژانس هوایی با یک فروند بالگرد و ۳۰ دستگاه آمبولانس به هموطنان خدمات رسانی می کند.

همچنین یک دستگاه اتوبوس آمبولانس هم با ۱۳ تخت و تجهیزات مناسب برای پوشش حوادث احتمالی پر تلفات و خدمات‌دهی به بیماران سرپایی در این مرکز آماده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha