۲۱ اسفند ۱۴۰۲، ۲۲:۴۷
کد خبرنگار: 5418
کد خبر: 85415769
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بایدن به دنبال پرداخت یک میلیارد دلار به آمریکا لاتین برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی است

تهران-ایرنا- دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا، پیشنهاد هزینه میلیاردها دلار برای امنیت مرزهای این کشور، از جمله پرداخت یک میلیارد دلار به کشورهای آمریکای لاتین برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی را ارائه کرده است.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از "نیوزویک", بودجه پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا به کنگره برای سال مالی ۲۰۲۵, شامل تصویب ۴۰۵ میلیون دلار برای استخدام یک هزار و ۳۰۰ مامور گشت مرزی فدرال است.

این بودجه همچنین شامل ۲۳۹ میلیون دلار برای استخدام یک هزار افسر گمرک و حفاظت مرزی آمریکا (CBP) برای جلوگیری از ورود ماده مخدر فنتانیل و سایر کالاهای قاچاق به این کشور و بودجه برای حفظ ۳۴ هزار تخت بازداشتی موجود در اداره مهاجرت و گمرک آمریکا است.

دولت آمریکا همچنین به دنبال ارائه یک میلیارد دلار برای کمک به آمریکای مرکزی و نزدیک به ۱ میلیارد دلار برای رسیدگی به پرونده های معوقه بیش از ۲.۴ میلیون نفر در دادگاه های مهاجرت آمریکا است.

دولت بایدن همچنین پیشنهاد ۷۵۵ میلیون دلار برای استخدام یک هزار و ۶۰۰ افسر پناهندگی برای تسهیل رسیدگی به پرونده های مهاجرتی, ۱۰۰ میلیون دلار برای تحقیقات امنیت داخلی و ۸۴۹ میلیون دلار برای فناوری تشخیص پیشرفته در مرزهای ورودی ارائه کرده است.

به گزارش ایرنا, تحقیقات جدید صورت گرفته توسط موسسه نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد که مسئله حضور مهاجران غیرقانونی به معضل شماره یک در آمریکا تبدل شده و مهاجرت غیرقانونی تهدیدی حیاتی برای منافع این کشور به شمار می‌رود.

تارنمای موسسه نظرسنجی گالوپ درباره این پژوهش نوشت: اکثر آمریکایی‌ها نسبت به یک ماه گذشته بطور چشم‌گیری از حضور مهاجران غیرقانونی به عنوان مهم‌ترین معضلی که کشورشان با آن مواجه است، نام برده اند، این نخستین باری است که از سال ۲۰۱۹ میلادی بدین سو مهاجرت بعنوان بزگترین مشکل در آمریکا قلمداد شده است.

بنابراین گزارش، در نظرسنجی که از اول تا ۲۰ فوریه ۲۰۲۴ (۱۲ بهمن تا اول اسفند ۱۴۰۲) به عمل آمد، درحالی ۲۰ درصد از آمریکایی ها در ماه گذشته میلادی مسئله مهاجرت غیرقانونی به آمریکا را مشکل شماره یک آمریکا می‌دانستند، اکنون این میزان به ۲۸ درصد رسیده است.

در این نظرسنجی، پس از معضل مهاجرت، اقتصاد با ۱۲ درصد و تورم با ۱۱ درصد به ترتیب مهم ترین مشکلاتی است که آمریکا با آن مواجه است.

با توجه به ورود بیش از ۳۰۰ هزار پناهجو غیرقانونی از مرزهای جنوبی آمریکا به این کشور در ماه دسامبر گذشته، این موضوع نیز به مسئله جنجالی در مباحث کنگره آمریکا بدل شده است.

بنابر نتایج این نظرسنجی در حال حاضر ۵۷ درصد از جمهوریخواهان مهاجرت را مشکل اول در آمریکا دانسته، در حالی که این میزان در ماه ژانویه تنها ۳۷ درصد بود، اما این میزان در میان دموکرات ها کم‌رنگ تر بوده، چراکه در نظرسنجی ماه ژانویه ۹ درصد و در ماه فوریه ۱۰ درصد آنرا مشکل شماره یک در این کشور دانسته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha