۲۲ اسفند ۱۴۰۲، ۸:۰۲
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 85415409
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

متخلفان قطع درختان در منطقه حفاظت شده عبدالرزاق سقز شناسایی شدند

سنندج- ایرنا- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست سقز گفت: سه متخلف در زمینه قطع درختان در داخل منطقه حفاظت شده عبدالرزاق شناسایی و دستگیر شدند.

ایوب شریفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تعداد متخلفان در عرصه های جنگلی شهرستان و در منطقه حفاظت شده عبدالرزاق اقدام به قطع ۲۵ اصله درخت بید وحشی کرده بودند که از سوی ماموران یگان دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه از این متخلفان سه دستگاه اره برقی کشف شد، بیان کرد: این افراد توسط واحد حقوقی این اداره صورتجلسه و برای مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست سقز از همه دوستداران محیط زیست و حیات وحش شهرستان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی با شماره‌ تلفن گویای ۱۵۴۰ یا به اولین پاسگاه محیط بانی اطلاع رسانی کنند.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال با ۹۷ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و ۲ اثر طبیعی ملی و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه‌های جانوری و گیاهی قرار داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha