جامعه پزشکی در انتظار تصویب ۴۶ درصدی تعرفه‌ها/دولت مساعدت کند

تهران - ایرنا - رییس سازمان نظام پزشکی کشور ابراز امیدواری کرد تعرفه‌های پزشکی سال ۱۴۰۳ با افزایش نرخ ۴۶ درصدی مصوبه شورای عالی بیمه در هیات دولت به تصویب برسد و از ابتدای سال آینده سریعتر اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار حوزه سلامت ایرنا، محمد رییس‌زاده روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل سازمان نظام پزشکی کشور افزود: تعرفه های پزشکی حق مردم و پزشکان بوده و افزایش نرخ آن تاثیر بسزایی در کیفیت ارایه خدمات درمانی به بیماران دارد و سازمان های بیمه گر نیز باید نقش پررنگ تری در این زمینه داشته باشند.

وی اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه های این سازمان در سال آینده برگزاری نشست های تخصصی به خصوص اصحاب رسانه ها با مسوولان سازمان های بیمه ای است که برای حل مشکلات هزینه های درمانی بیماران با پوشش وسیع و پرداخت مطالبات به هنگام بیمه ها اقدامات اساسی انجام شود.

جامعه پزشکی در انتظار تصویب ۴۶ درصدی تعرفه‌ها/دولت مساعدت کند

کمبود هزار دستیاری بیهوشی در کشور

رییس زاده به کمبود هزار دستیار بیهوشی در کشور اشاره کر و گفت: در برخی از رشته ها از جمله قلب و غیره نیز این کمبود وجود دارد، زیرا مسایل معیشتی از مهمترین دغدغه های پزشکان بوده و به دلیل حقوق کم دستیاری، رغبتی برای تحصیل در این زمینه وجود ندارند.

وی تصریح کرد: با توجه به سیاست های ابلاغی مقام رهبری در حوزه سلامت، نامه ای به رییس جمهور اخیرا ارایه داده ایم تا به مشکلات و مسایل جامعه پزشکی بیشتر توجه و رسیدگی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha