ضرورت توسعه فضای سبز در شهرک‌های صنعتی اصفهان اجتناب ناپذیر است

اصفهان- ایرنا-مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان، ایجاد و توسعه فضای سبز در شهرک‌های صنعتی را یک ضرورت اجتناب ناپذیر دانست و گفت: خود را مُکلف به ایجاد فضای سبز می‌دانیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رسول سواری روز دوشنبه در آیین درختکاری در شهرک صنعتی دهاقان اصفهان افزود: توسعه فضای سبز بهترین راهکار برای کاهش آلودگی‌های محیطی است که این موضوع ضرورت ایجاد و گسترش هرچه بیشتر فضای سبز در شهرک‌های صنعتی استان را دوچندان می‌کند.

به گفته وی، اقدامات خوبی در راستای حفظ محیط زیست و ایجاد فضای سبز در شهرک‌های صنعتی استان اصفهان صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان از ایجاد ۷۵۰ هکتار فضای سبز در شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و افزود: بدنبال این هستیم که در طرح غرس یک میلیارد درخت در استان هم به وظایف خود عمل کنیم.

سواری ادامه داد: درختکاری در سطح ۷۵۰ هکتار از اراضی استان با همکاری منابع طبیعی و آبخیزداری محقق شده است.

وی اظهار داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان به مناسبت «هفته منابع طبیعی» و «روز بزرگداشت شهدا» و در راستای تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی و توسعه محیط زیست، امروز برنامه درختکاری را در ورودی شهرک صنعتی دهاقان اجرا کرد و ۲ هزار اصله درخت و یک هزار اصله درختچه در پنج هکتار از اراضی شهرک‌های صنعتی استان کاشته شد.
سواری بیان کرد: هشت درخت نیز در میدان ورودی شهرک صنعتی دهاقان به مناسبت «روز شهید» و به یاد هشت شهید این شهرستان غرس شد.

ضرورت توسعه فضای سبز در شهرک‌های صنعتی اصفهان اجتناب ناپذیر است

فرماندار دهاقان نیز گفت: کاشت درخت و درختچه در پنج هکتار از اراضی شهرک‌های صنعتی دهاقان حرکت ارزشمندی است که به نام و یاد شهدا مُزین شده که شایسته تقدیر است.
علی جمشیدیان خاطرنشان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان در ۲ سال گذشته نگاه ویژه‌ای به دهاقان و شهرک‌ صنعتی این شهرستان داشته است.
وی با بیان اینکه این شهرستان ۴۰۰ شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام اسلامی کرده است، ادامه داد: به نیابت از این شهدای والامقام هم ۴۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور اضافه خواهد شد که نوعی رکوردشکنی در این استان محسوب می‌شود.

ضرورت توسعه فضای سبز در شهرک‌های صنعتی اصفهان اجتناب ناپذیر است

به گزارش ایرنا، مراسم هفته منابع طبیعی و درختکاری در شهرک صنعتی دهاقان به میزبانی شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان و با حضور جمعی از مسوولان استان و شهرستان برگزار شد.
در این مراسم از خانواده هشت شهید دفاع مقدس شهرستان دهاقان با اهدای لوح و هدایایی تقدیر و به یاد هر کدام از این شهدای والامقام، نهالی در میدان ورودی شهرک صنعتی دهاقان غرس شد.
شهرستان دهاقان با حدود ۳۶ هزار جمعیت در ۹۶ کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان قرار دارد.

ضرورت توسعه فضای سبز در شهرک‌های صنعتی اصفهان اجتناب ناپذیر است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha