مدیرکل اتباع خارجی استانداری فارس:طرد اتباع خارجی غیر مجاز از استان تداوم دارد

شیراز- ایرنا- مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس گفت: جمع آوری و طرد اتباع خارجی غیر مجاز به عنوان یک مطالبه عمومی شهروندان استان به ویژه شهرستان شیراز با همکاری مجموعه‌های انتظامی در حال پیگیری است و با جدیت ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، بهرنگ قربانی، دوشنبه در دیدار با فرمانده انتظامی شهرستان شیراز، ضمن تقدیر از تلاش ها و فعالیت های مجموعه انتظامی استان در زمینه جمع آوری اتباع افزود: این روند را تا جمع آوری آخرین اتباع خارجی غیرمجاز و طرد آنها از استان و کشور دنبال خواهیم کرد.

او ادامه داد: طی ماه های گذشته شاهد نارضایتی و گلایه شدید شهروندان از حضور اتباع خارجی غیرمجاز بودیم که با اجرای طرح جمع آوری و طرد اتباع امروز این نارضایتی نیز تا حد بسیاری کاهش یافته و این مساله که در جامعه مشهود و ملموس است افزایش رضایتمندی شهروندان را نیز در پی داشته است.

وی، با اشاره به مصوبه ممنوعیت اسکان اتباع غیرمجاز در محدوده منطقه هشت (منطقه تاریخی و فرهنگی) و به ویژه اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع) خواستار اجرای دقیق این مصوبه شد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس در این دیدار آماری از شمار طردشدگان تا این تاریخ و آمار اتباع خارجی مجاز یا غیرمجاز در فارس بیان نکرد اما او هفدهم شهریور۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران گفته بود: بر اساس آخرین آمار، هم اینک ۳۵۸ هزار اتباع افغانی در فارس حضور دارند که از این تعداد حدود ۱۲۰ هزار نفر سال گذشته وارد این استان شدند.

قربانی بیان کرده بود:با توجه به نارضایتی مردم نسبت به حضور اتباع بیگانه در فارس، از وزارت کشور تقاضا کرده ایم که با عدم تمدید مجوز اقامت موقت ۱۲۰ هزار تبعه خارجی که سال گذشته وارد فارس شده‌اند و طرد آنها موافقت کند.

به گفته قربانی علاوه بر اتباع بیگانه مجاز و دارای مجوز حضور، برآورد می‌شود که ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تبعه بیگانه غیر مجاز نیز در استان حضور داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha