۲۱ اسفند ۱۴۰۲، ۸:۴۳
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 85414746
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تنش آبی در بوشهر با بیش از ۵ هزار میلیارد ریال رفع می شود

بوشهر-ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: اجرای طرح‌های رفع تنش آبی در سه شهرستان بوشهر، دشتستان و جم این استان نیازمند پنج هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ابوالحسن عالی روز دوشنبه در نشست رصد و پایش طرح های اضطراری جهت رفع تنش آبی تابستان سال ۱۴۰۳ که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد، اظهار کرد: اگرچه هر ۱۰ شهرستان استان بوشهر کم و بیش با تنش آبی مواجه بوده اما سه شهرستان‌ یاد شده دارای تنش آبی بیشتری هستند که برای رفع این مشکل مطالعات موثر و مطلوبی انجام شده است.

وی افزود: براساس ارزیابی ها جهت رفع تنش آبی در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان و جم اجرای ۱۷ طرح پیش بینی شده که تحقق این آنها به پایداری توزیع آب در شهرستان‌های هدف و عبور موفق از پیک مصرف تابستان پیش رو کمک خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر یادآور شد: از جمله طرح های شاخص تعریف شده برای مناطق دارای تنش آبی استان می‌توان به حفر و کف شکنی چاه، برداشت آب از کانال سد شهید رئیسعلی دلواری و دالکی، احداث مخزن، خطوط انتقال، اصلاح و نوسازی شبکه توزیع و همچنین بسته های پیش تصفیه و انتقال آب اشاره کرد.

عالی بیان کرد: با تخصیص اعتبار طرح های تنش آبی، پایداری آبرسانی و مدیریت تامین و توزیع آب شرب در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان و جم به میزان قابل توجهی بهبود می‌یابد.

وی افزود: در دولت سیزدهم به حوزه تامین آب شرب استان بوشهر نگاهی ویژه معطوف شده که تداوم این نگاه حمایتی نویدبخش تامین آب شرب پایدار هم استانی‌ها است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر یادآور شد: در راستای رفع تنش آبی اکنون شماری طرح در مناطق مختلف استان بوشهر در دست احداث است که با تمهیدات اندیشیده شده روند اجرا آنها سرعت قابل قبولی دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha