ظرفیت جابجایی مسافر از فرودگاه کرمانشاه بیش از ۲ برابر شد

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل فرودگاه بین‌المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه گفت: با افزایش تعداد پروازهای این فرودگاه در هفته های اخیر ظرفیت جابجایی مسافر به بیش از ۲ برابر رسیده است.

مجتبی بیاتی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در حال حاضر به طور هفتگی ۴۰ پرواز از فرودگاه کرمانشاه انجام می گیرد که سه هزار و ۲۰۰ مسافر را به مقصدهای تهران ، مشهد و عسلویه جابجا می کند.

وی افزود: شرکت هواپیمایی ماهان بعد از ۱۵ سال دوباره پروازهای خود از کرمانشاه به تهران و بالعکس را در روزهای شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از سر گرفته است.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه ادامه داد: شرکت هواپیمایی سپهران و آوا نیز همه روزه و به صورت رفت و برگشت به مقصد مشهد را ارایه می دهد و شرکت ایران ایر نیز پروازهای کرمانشاه - تهران را در برنامه دارد.

بیاتی با بیان اینکه هم اکنون به طور روزانه به تهران و مشهد پرواز برقرار است اضافه کرد: شرکت های کاسپین و پارس نیز پروازهای عسلویه را در برنامه کاری خود دارند.

وی با قدردانی از پیگیری های استاندار کرمانشاه برای افزایش تعداد پروازهای فرودگاه کرمانشاه یادآور شد: هم اینک تعداد پروازهای هفتگی از طریق این فرودگاه به ۴۰ پرواز رسیده است که پیش از این به هفته ای ۱۵ پرواز کاهش یافته بود.

ظرفیت جابجایی مسافر از فرودگاه کرمانشاه بیش از ۲ برابر شد

بیاتی یادآور شد: برای دایر شدن پروازهای کیش و قشم نیز قول هایی داده شده تا در ایام نوروز برقرار شود که هنوز نهایی نشده است.

پیشرفت ۳۹ درصدی باند جدید فرودگاه کرمانشاه

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه همچنین در مورد وضعیت بهسازی باند این فرودگاه نیز گفت: برای از رده خارج کردن باند قدیمی این فرودگاه که بیش از نیم قرن قدمت داشت و بهسازی آن نیاز بود برای جلوگیری از توقف پروازها یک باند جدید ایجاد شود که با احداث آن هم اکنون پروازها از طریق این باند صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از هزار و ۶۰۰ پرواز نشست و برخاست از طریق این باند جدید انجام شده است افزود: باند در دست بهسازی فرودگاه نیز هم اکنون از ۳۹ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که اوایل سال آینده با مساعد شدن هوا عملیات آسفالت ریزی آن آغاز خواهد شد.

بیاتی یادآور شد: با اتمام کار بهسازی باند قدیمی این فرودگاه و بهره برداری از آن فرودگاه کرمانشاه از سال آینده دارای ۲ باند پرواز خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشکل اساسی فرودگاه کرمانشاه در حال حاضر به هیچ عنوان کمبود باند نیست بلکه کمبود ناوگان است افزود: چون بهسازی باند همزمان با کاهش تعداد ناوگان در کشور صورت گرفت تصور عموم بر این بود که دلیل کاهش تعداد پروازها، بهسازی باند این فرودگاه است در حالی که مشکل اساسی کمبود ناوگان است.

بیاتی اظهار امیدواری کرد با توجه به استقبال بسیار خوب مردم این استان از سفرهای هوایی و پیگیری های لازم ناوگان مورد نیاز برای تقاضای مردم استان به اندازه نیاز فراهم شود.

به گزارش ایرنا، فرودگاه کرمانشاه در سال ۱۳۵۰ احداث شده است و در بخش پروازی به عنوان فرودگاه مرکزی فرودگاه های غرب کشور نقش بسزایی در جابجایی مسافرین استان‌های غربی

هم‌اکنون از کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت فرودگاه کرمانشاه استفاده می‌شود که به دلیل کمبود ناوگان هوایی، بخش عمده تقاضای مردم مغفول مانده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha