برنامه استراتژیک ۲۰ساله صنعت برق تدوین شد

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو گفت: برنامه استراتژیک ۲۰ساله صنعت برق تدوین شد.

به گزارش ایرنا از توانیر، عبدالصاحب ارجمند در دومین روز نشست هم‌اندیشی مدیران روابط‌عمومی صنعت برق کشور و اجرای پویش باانرژی، روابط‌عمومی‌های صنعت برق را آیینه تمام‌نما و انعکاس‌دهنده زحمات تلاشگران صنعت برق دانست و با اشاره به تدوین برنامه استراتژیک ۲۰ساله صنعت برق تا سال ۱۴۲۰، موضوع مدیریت مصرف برق و بهینه‌سازی مصرف انرژی در کشور را از مباحث مهم چشم‌انداز برق کشور برشمرد.

مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو افزود: بر اساس چشم‌انداز ۲۰ساله برنامه‌های میان‌مدت چهارساله نه‌تنها ناترازی برطرف می‌شود، بلکه در افق برنامه هفتم ۷ هزار مگاوات تراز مثبت پیش‌بینی‌شده است.

وی به اقدام‌های دولت سیزدهم در بخش برق و تدوین ۱۸۰ برنامه عملیاتی برای عبور از اوج بار تابستان آینده اشاره کرد و از تدوین راهبردها برنامه‌ها برای غلبه بر چالش‌های متعدد در حوزه‌های تولید، انتقال، توزیع و مصرف برق در چشم‌انداز ۲۰ساله خبر داد.

ارجمند گفت: چشم‌انداز ۲۰ساله صنعت برق را بر پایه شاخص‌های اصلی توسعه عدالت‌محور بهینه و مقرون‌به‌صرفه بودن، حفظ تاب‌آوری و پایایی شبکه برق، حفظ محیط‌زیست دانست که مبتنی بر ۴۰ سیاست طراحی شده و ادامه داد: فهرست اقدام‌ها برای تحقق آن تهیه و تدوین شده است.

مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو ظرفیت برنامه‌ریزی‌شده برای حوزه مدیریت و بهینه‌سازی مصرف برق را حدود ۱۷ هزار مگاوات دانست.

وی از تدوین برنامه‌های عملیاتی کوتاه میان‌مدت و استفاده از مشوق‌های جدید بر اساس چشم‌انداز ۲۰ساله صنعت برق خبر داد و گفت: در صورت تداوم و رشد مصرف با روش‌های قبلی، مصرف برق بخش خانگی در اوج بار امسال به ۵۷ تراوات ساعت می‌رسید که در حال حاضر با وجود افزایش ۲ میلیون مشترک جدید به تعداد مشترکان، به ۴۶ تراوات ساعت کاهش‌یافته و درعین‌حال تحویل برق به صنایع ۲۵ درصد افزایش‌یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha