واکنش مسکو به پیام تبریک سفارت آمریکا به زنان روس + عکس

مسکو- ایرنا- وزارت امور خارجه روسیه در پیامی در کانال تلگرامی خود به پیام تبریک سفیر آمریکا در مسکو به زنان روس واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مسکو، وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۲ در کانال تلگرامی خود نوشت: سفیر آمریکا هشتم مارس را به روس ها تبریک گفت؛ همه چیز در مورد این "پیام" فوق العاده است. به خصوص چهره زنان اسلاو در پس زمینه تیره و تار است که شوهرانشان بدون توجه به ملیتشان با پول آمریکایی به دستور آمریکا با سلاح های آمریکایی کشته می شوند. شما می توانید با تماس تلفنی به سفارت ایالات متحده در مسکو تبریک بگویید: ۴۹۵۷۴۵۳۳۸۸ (۷ +)

واکنش مسکو به پیام تبریک سفارت آمریکا به زنان روس + عکس
کانال تلگرامی وزارت امور خارجه روسیه
واکنش مسکو به پیام تبریک سفارت آمریکا به زنان روس + عکس
کانال تلگرامی سفارت آمریکا در مسکو

پیش از آن، لین تریسی سفیر و استفانی هولمز معاون نمایندگی دیپلماتیک ایالات متحده آمریکا در پیامی در زیر عکس خود در کانال تلگرامی این سفارت، هشتم مارس، روز جهانی زن را به زنان روسیه تبریک گفته بودند.

پیام تبریک سفیر آمریکا پس از انتشار پیام هشدار از سوی این سفارت منتشر شد. پس از اعلام خبر دستگیری تروریست‌های گروهک تکفیری داعش توسط سرویس امنیت فدرال روسیه، سفارت آمریکا در مسکو با انتشار بیانیه‌ای به شهروندان این کشور در روسیه هشدار داد که در ۴۸ ساعت آینده از ورود به مراکز شلوغ خودداری کنند زیرا افراط گرایان در حال برنامه‌ریزی برای انجام حملاتی در مسکو هستند. از نگاه برخی تحلیلگران،‌این پیام با هدف القای ناامنی در آستانه روز جهانی زن و با نیت تحت الشعاع قرار دادن برنامه‌های کنسرت و دیگر تجمعات به این مناسبت در روسیه قلمداد شد.

از زمان آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین که به دنبال بی‌توجهی غرب و ناتو به نگرانی‌های امنیتی مسکو با فرمان رئیس‌جمهوری روسیه آغاز شد، روابط مسکو - واشنگتن تیره شده است،‌به ویژه آنکه مقام‌های آمریکا هدف حمایت‌های خود و متحدانشان از اوکراین را شکست استراتژیک روسیه اعلام کرده اند.

یک روز قبل، سفیر ایالات متحده آمریکا پنجشنبه ۱۷ اسفندماه ۱۴۰۲ به وزارت امور خارجه روسیه احضار و مراتب اعتراض مسکو به برنامه‌های ضدروسی با هدف جذب عوامل نفوذ در پوشش مبادلات آموزشی و فرهنگی به وی اعلام شده بود.
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای در این پیوند اعلام کرد: رئیس هیأت دیپلماتیک آمریکا در مسکو به وزارت امور خارجه روسیه احضار شد و به او اطلاع داده شد که سه سازمان غیردولتی آمریکا (شورای آمریکایی برای آموزش بین‌المللی، دیدگاه‌های فرهنگی و موسسه آموزش بین‌المللی) با حمایت سفارت این کشور برنامه‌های ضد روسی اجرا کرده‌اند.
در این بیانیه آمده است: این برنامه ها و پروژه های ضد روسی با هدف جذب "عوامل نفوذ" تحت پوشش مبادلات آموزشی و فرهنگی به عنوان اقدام نامطلوب شناخته شد.
مقام‌های دیپلماتیک روس روز پنجشنبه همچنین به تریسی تأکید کردند که مسکو با هرگونه تلاش برای مداخله در امور داخلی فدراسیون روسیه از جمله اقدامات خرابکارانه و انتشار اطلاعات نادرست درباره انتخابات و عملیات ویژه نظامی به شدت برخورد و کارمندان سفارت آمریکا را در صورت مشارکت در چنین اقداماتی اخراج خواهد کرد.

پیش از این، سفیر آمریکا در مسکو به همراه سفیران آلمان، کانادا و معاون سفیر انگلیس در روسیه در آیین خاکسپاری الکسی ناوالنی منتقد روس در گورستان بوریسوف شرکت کرده بود.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز اخیرا سخنان لین تریسی، سفیر آمریکا در مسکو درباره اهمیت توسعه روابط بشردوستانه آمریکا با مردم روسیه را دروغ خواند و خواستار خاتمه دادن به این روند شده بود.

بنا بر گزارش منابع خبری روس، واسیلی پیسکارف رئیس کمیسیون دومای دولتی روسیه برای بررسی مداخلات خارجی روزهای اخیر، اطلاعات مربوط به دخالت سفارت آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری روسیه را به میدان اسمولنسکایا (محل استقرار وزارت خارجه روسیه) منتقل کرده است.
انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه قرار است به مدت سه روز و از ۲۵ تا ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha