۱۸ اسفند ۱۴۰۲، ۱۶:۲۱
کد خبرنگار: 1052
کد خبر: 85412077
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

برگزاری اردوی درختکاری یکهزار نفری در رباط‌کریم

۱۸ اسفند ۱۴۰۲، ۱۶:۲۱
کد خبر: 85412077
برگزاری اردوی درختکاری یکهزار نفری در رباط‌کریم

رباط‌کریم - ایرنا - به مناسبت هفته منابع طبیعی انجمن کنگره ۶۰ به همت منابع طبیعی شهرستان رباط‌کریم بیش ۱۰ هزار اصله نهال مثمر در این شهرستان کاشته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، روز جمعه با مشارکت یکهزار نفر از انجمن کنگره ۶۰ در استان تهران و با مشارکت اداره منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، و فرمانداری رباط کریم بیش از ۱۰ هزار نهال در منطقه بیابانی این شهرستان کاشته شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های غرب و جنوب غربی استان تهران هدف جنگل کاری در شهرستان رباط‌کریم را حفاظت از اراضی ملی در شهرستان‌های غرب استان تهران و بیابان‌زدایی با کاشت درختان مثمر و بوته اعلام کرد.

وی افزود:از ابتدای سال ۱۴۰۱ در بیابان‌های منطقه ۱۲۵ هکتار نهال کاری شده است و امسال هم ۵۰ هکتار توسط دانش بنیان ها زیر کشت نهال رفته است.

یحیی روستا خاطرنشان کرد: در برنامه امروز ۲۵ هکتار با ۱۰ هزار اصله نهال مثمر توسط برادران کنگره ۶۰ با مشارکت غالب بر یکهزار نفر در این کشت حضور دارند وهدف این افراد در جهت کمک به منابع طبیعی و حفاظت از محیط‌زیست است.

همچنین در این مراسم معاون فرماندار شهرستان رباط‌کریم با اشاره به حفظ محیط زیست، و احیا و نگهداری آن عنوان کرد : برگزاری این مراسم راه ارتقا و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از درختان و منابع طبیعی است وامیدوارم این فرهنگ در کشور نهادینه شده ودر کاهش مخاطرات طبیعی و بیابان‌ زدایی سهیم باشیم .

محمدرضا عروجی اقدام اعضای کنگره ۶۰ را یک اقدام فرهنگی دانست و اظهار داشت: با توجه به خشکسالی های موجود و فرسایش خاک همه‌ موظف هستیم در کنار این عزیزان به طبیعت ومحیط زیست کمک کنیم.

رئیس جهادکشاورزی شهرستان رباط‌کریم نیز در این آیین گفت: اقدامات براداران کنگره ۶۰ در کشور بسیار ارزنده است وبه منظور بیابان زدایی و احیای خاک‌های روان و حفط مراتع می توانیم آینده بهتری را داشته باشیم.

وی افزود: گیاهان مرتعی با توجه به نفود پذیری خاک در منطقه رویش می شود وامیدواریم با کمک منابع طبیعی از مخاطرات زیست محیطی جلوگیری و احیا کننده‌ کشاورزی در منطقه باشیم.

امین حمله داری اردوبان از کنگره ۶۰ در این مراسم با اشاره به فعالیت‌های این کنگره گفت: درختان علاوه بر نقش ارزنده‌ای که در دنیای صنعتی دارند ودر فراهم‌ نمودن ریه‌های شهر هم نقش اساسی دارند.

وی افزود: افراد بهبود یافته کنگره حتی از کشیدن سیگار دوری و آنان نقش مهمی در تأمین سلامت اعضای جامعه ایفا می‌کنند.

حمله داری خاطرنشان کرد: در اردوهای سالیانه و چه در اردوهای درختکاری در خدمت کنگره هستم و امروزدر ۲۱ استان با بیش هفت هزار هزار نفر در این امر درختکاری مشارکت دارند.

وی تعداد درختان کاشته شده امروز در کشور را ۲۵ هزار اصل نهال عنوان کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha