اورژانس هوایی کشور به زاهدان برای نجات جان مادر باردار خاشی اعزام شد

زاهدان - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: مادرباردار خاشی که بصورت اورژانسی باید تحت عمل پیوند کبد قرار می گرفت توسط هواپیمای اورژانس کشور به تهران اعزام شد. 

محمدکاظم مومنی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مادر باردار ۱۶ ساله ساکن خاش، علیرغم بارداری، به دلیل نارسایی کبد در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) بستری بود و باید تحت عمل پیوند کبد قرار می‌گرفت.
وی ادامه داد: امکان انجام پیوند کبد در زاهدان وجود ندارد و با وجود پیگیری های فراوان، امکان پذیرش در شیراز نیز فراهم نشد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: پس از اخذ پذیرش از یکی از بیمارستان های تهران، به دلیل مسافت طولانی و عدم امکان اعزام جاده‌ای مادر با آمبولانس و به مخاطره افتادن جان مادر و جنین، هواپیمای بال ثابت اورژانس کشور در زاهدان به زمین نشست و این مادر به تهران جهت تکمیل درمان اعزام شد.
مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در این باره افزود: این دومین بار در یک ماه گذشته است که هواپیمای بال ثابت اورژانس کشور برای انتقال فوریتی بیماران، در زاهدان فرود می‌آید.
دکتر علی عبدالرزاق نژاد افزود؛ اعزام بیماران به صورت رایگان انجام می شود و این پرواز برای هر بیمار، اختصاصی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha