۱۷ اسفند ۱۴۰۲، ۲۳:۳۵
کد خبرنگار: 5418
کد خبر: 85411644
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پارلمان سوئیس به انتقال دارایی های روسیه به اوکراین رای داد

تهران-ایرنا- پارلمان اعلای سوئیس با ۲۱ رای موافق در مقابل ۱۹ رای مخالف و سه رای ممتنع با انتقال دارایی های مسدود شده روسیه به اوکراین موافقت کرد.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا از خبرگزاری "تاس" سرویس مطبوعاتی پارلمان سوئیس اعلام کرد که این تصمیم از سوی همه گروه‌های پارلمانی به استثنای حزب محافظه‌کار راست‌گرای مردمی که بخشی از دولت ائتلافی است، گرفته شد.

قانونگذاران گفتند که دارایی های دولت روسیه و سازمان های مرتبط، که در چارچوب تحریم ها مسدود شده است، باید برای انتقال به اوکراین به عنوان غرامت در دسترس باشد. آنها از شورای فدرال خواستند تا اقدامات لازم را برای توسعه پایه های قانونی لازم در سطح بین المللی انجام دهد.

به گزارش ایرنا، پیش از این اورسلا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا مدعی شده بود که اتحادیه اروپا باید سود دارایی‌های مسدود شده روسیه را برای خرید نیازمندی‌های نظامی اوکراین در نظر بگیرد.

فون در لاین در سخنرانی در پارلمان اروپا ضمن درخواست از کشورهای اتحادیه اروپا برای بکار بستن اقدامات بیشتر در سیاست دفاعی، گفت: وقت آن رسید تا در باره نحوه استفاده از سودهای بادآورده ناشی از دارایی های مسدود شده روسیه برای خرید مشترک تجهیزات نظامی اوکراین صحبت کنیم.

«جنت یلن» وزیر خزانه‌داری آمریکا پیش از نشست کشورهای گروه هفت کشور بزرگ صنعتی گفت که آمریکا و متحدانش باید در بهره‌برداری از دارایی های مسدود شده روسیه همکاری داشته باشند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا و گروه هفت در یک سال گذشته بارها در مورد چگونگی بهره‌برداری و استفاده از دارایی‌های روسیه برای بازسازی اوکراین بحث و گفت‌وگو کرده‌اند ولی هنوز نتیجه ملموسی حاصل نشده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha