۱۷ اسفند ۱۴۰۲، ۲۰:۳۰
کد خبرنگار: 882
کد خبر: 85411553
T T
۲۲ نفر

برچسب‌ها

واکنش مدودف به ادعای حمله موشکی روسیه به کاروان زلنسکی

مسکو-- ایرنا- معاون رئیس شورای امنیت روسیه در واکنش به خبر حمله موشکی روسیه به کاروان ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین و کریاکوس میتسوتاکیس نخست‌وزیر یونان گفت: هدف، این کاروان نبود.

به گزارش ایرنا، دیمیتری مدودف پنجشنبه در کانال تلگرامی خود نوشت: همه چیز برای همه آشکار است و این واقعیت که هیچ حمله ای به کاروان در اودسا صورت نگرفت و اگر هدف تعیین شده بود به آن می رسیدند.

پیش از این، شبکه خبری سی ان ان به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که موشک روسی که روز چهارشنبه پنج نفر را در شهر بندری اودسا در دریای سیاه کشت، تنها در ۵۰۰ متری کاروان حامل رئیس‌جمهور اوکراین و نخست‌وزیر یونان فرود آمد.

دیمیترو پلتنچوک سخنگوی نیروی دریایی اوکراین به سی ان ان گفت که در این حمله پنج نفر کشته و تعداد زیادی نیز مجروح شده‌اند اما به هیچ یک از سران دو کشور آسیبی نرسیده است.

زلنسکی و میتسوتاکیس بعد از این حادثه با حضور در یک کنفرانس خبری مشترک حضور پیدا کردند. رئیس جمهور اوکراین به خبرنگاران، گفت: این حمله به اندازه کافی به ما نزدیک بود تا به وضوح واقعیت جنگ را حس کنیم. اکنون متوجه می‌شوید که ما با چه کسی طرف هستیم. آنها برای پیروزی در این جنگ از هیچ کاری دریغ نمی‌کنند.
گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز ۲۱ فوریه سال ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

سه روز پس از آن یعنی پنجشنبه پنجم اسفند سال ۱۴۰۰، پوتین عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد و این جنگ همچنان ادامه دارد.

مسکو دیگر خط قرمزی در مناسبات خود با پاریس ندارد
معاون رئیس شورای امنیت روسیه همچنین در واکنش به سخنان امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه مبنی بر اینکه پاریس دیگر برای خود خط قرمز و محدودیتی در حمایت از کی یف قائل نیست، اظهار داشت، روسیه دیگر هیچ خط قرمزی در رابطه با فرانسه ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha