درخشان: خریدهای خوبی برای اوسمار شده است؛ پرسپولیس نباید فولاد را دست‌کم بگیرد

تهران- ایرنا- پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: خریدهای خوبی برای اوسمار انجام شد و این مربی نیز در بازی‌های اخیر توان فنی خود را نشان داد، اما نیاز به زمان دارد تا تفکراتش را به طور کامل در تیم پیاده کند.

حمید درخشان در گفتگو با خبرنگار ایرنا در مورد آخرین وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس، اظهار داشت: وضعیت نسبتا خوب است و هفته به هفته شرایط تیم بهتر می‌شود. باید به اوسمار فرصت داد تا به کار خود تا انتهای فصل ادامه بدهد. او کیفیت فنی خود را به خوبی نشان داده و باید به او زمان بدهیم تا بتواند اندیشه‌های خودش را پیاده کند.

وی در خصوص وجه تمایز عملکرد یحیی گل‌محمدی و اوسمار، عنوان کرد: برخی مواقع به جایی می‌رسید که شرایط و تفکرات شاید برابر باشد، اما ابزاری که در اختیار دارید می‌تواند برای شما تعیین کننده باشد. ابزاری که اوسمار در اختیار دارد با زمانی که یحیی حضور داشت، فرق می‌کند. باشگاه بازیکنان با کیفیت و جدیدی را در اختیار گرفته، در حالیکه دست گل‌محمدی خالی بود. توانایی‌های یحیی را نباید زیر سوال برد. او جام‌های زیادی برای پرسپولیس به ارمغان آورد و سال آخر نیز موفق شد با پرسپولیس سه‌گانه را ببرد.

پیشکسوت پرسپولیس عنوان کرد: با توجه به بازیکنانی که تیم در اختیار دارد، شکل هجومی بهتری به خود گرفته و موقعیت گلزنی بیشتری خلق می‌کند که همین موضوع می‌تواند وجه تمایز پرسپولیس اوسمار و گل‌محمدی باشد.

درخشان در خصوص خریدهای جدید پرسپولیس، بیان کرد: بازیکنان خوب و باکیفیتی جذب شده‌اند. هرچند هنوز توانمندی آنها به خوبی مشخص نشده و باید به آنها زمان بدهیم. عبدالکریم حسن و اوستون اورنوف بازیکنان با کیفیتی هستند که در ادامه مسابقات می‌توانند به پرسپولیس کمک کنند.

وی در مورد حواشی دیدار تیم‌های پرسپولیس و ذوب‌آهن، گفت: اتفاقاتی که در رختکن ورزشگاه فولادشهر افتاد خیلی عجیب بود و حس می‌کنم قرار دادن آن کاغذها در رختکن، شیطنتی برای تخریب مجموعه ذوب‌آهن بود. آنها تیم بزرگی و قابل احترامی در فوتبال ما هستند و از طرفی محمد ربیعی مربی متفکر و با دانشی است.

درخشان: خریدهای خوبی برای اوسمار شده است؛ پرسپولیس نباید فولاد را دست‌کم بگیرد

سرمربی اسبق پرسپولیس در مورد دیدار این تیم برابر فولاد خوزستان، بیان کرد: در این فصل فولاد شرایط خوبی نداشته، هرچند بعد از تغییراتی که این تیم داشته، اوضاع کمی بهتر شده است. این بازی را به هیچ وجه نباید ساده گرفت، چراکه سه امتیاز برای پرسپولیس حائز اهمیت است و باید قبل از دربی، برنده شود. دست کم گرفتن فولاد می‌تواند کار را برای پرسپولیس سخت کند.

درخشان در خصوص شهرآورد تهران که در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ برگزار می‌شود نیز اظهار داشت: دو تیم شرایط خوبی دارند و وضعیت برابر است. نمی‌توان گفت کفه ترازو به سود کدام تیم سنگینی می‌کند. سال گذشته نیز گفتم هر تیم که بتواند برنده دربی شود به طور حتم قدم بزرگی برای قهرمانی برداشته است و شانس خود را بیشتر می‌کند. تیمی که در این بازی تمرکز بیشتری داشته باشد و با روحیه حاضر شود، می‌تواند برنده این دیدار ۶ امتیازی شود.

او همچنین در مورد حضور نخستین بانو ایرانی به عنوان داور شهرآورد (داور اتاق VAR)، گفت: این اتفاق بزرگی است و باید آن را به فال نیک گرفت. بانوان ما توانایی‌های جالب توجهی در ورزش دارند و باید به آنها میدان داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha