مجوز اجرای جزیره گردشگری در ارس صادر شد/ عبور از رود ارس با نخستین اتوبوس آفرود ایران

تبریز - ایرنا - رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: مجوز اجرای پروژه جزیره گردشگری در رود ارس پس از انجام پیگیری‌های و با همراهی دستگاه‌های متولی از کمیته رودخانه‌های مرزی اخذ شد.

به گزارش ایرنا، مجید کیانی روز چهارشنبه در جریان سفر حجت الله عبدالملکی نماینده ویژه رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به جلفا اظهار کرد: این جزیره با وسعت تقریبی ۱۶.۵ هکتار و برآورد اولیه هزینه ۲۵۰ میلیارد ریالی در دل رودخانه ارس و نقطه صفر مرزی ایجاد می شود.

وی ادامه داد: برکه آب تنی کودکان، اسکوتر زیردریایی، مسیر پیاده‌راه شنی، ساختمان چایخانه، فودکورت، سکوهای سنگی و نیمکت‌های استقرار گردشگران، رستوران غذاهای دریایی، دو دستگاه پل ارتباطی، اسکله قایق موتوری و جت اسکی، اسکله ماهیگیری در این جزیره پیش بینی شده است.

به گزارش ایرنا، در جریان بازدید نماینده ویژه رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از منطقه آزاد ارس، از نخستین اتوبوس آفرود کشور رونمایی شد و حاضرین در مراسم رونمایی به‌ وسیله آن از رود ارس به‌ سمت جزیره گردشگری عبور کردند.

به گزارش ایرنا، منطقه آزاد ارس با ۵۶ هزار هکتار گستره در محدوده جلفا، ایری و سیه رود، نوردوز، خداآفرین و قلی بیگلو و داشتن سه گمرک شامل جلفا، نوردوز و خداآفرین از ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی و رونق اقتصادی استان برخوردار است و به عنوان صنعتی ترین مناطق آزاد کشور مطرح بوده و در مسیر توسعه صادرات و تجارت با کشورهای منطقه گام برمی دارد.

این منطقه علاوه بر ایفای نقش صنعت آذربایجان شرقی، صادرات و واردات استان، به جهت آثار طبیعی و تاریخی و قرار گرفتن در مجاورت رودخانه مرزی و پرآب ارس ظرفیت های مناسبی برای جذب گردشگر دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha