قدردانی منتخبان چهارمحال و بختیاری در مجلس از حضور مردم/ تاکید بر وفاق و همدلی

شهرکرد - ایرنا - منتخبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهارمحال و بختیاری با قدردانی از حضور مردم در انتخابات ۱۱ اسفندماه، بر وفاق و همدلی برای تحقق مطالبات و خواسته‌ها مردمی و رفع مشکلات و موانع توسعه استان تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، پس از برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری و حضور پرشور مردم در این انتخابات، همایشی با عنوان شکرگزاری؛ قدردانی، وفاق و همدلی با همت مجمع نیروهای انقلابی دوشنبه شب در شهرکرد برگزار شد.

تاکید بر ارتباط گسترده با مردم

منتخب مردم در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی در این آیین گفت: وحدت بین نمایندگان، ارتباط مردم با منتخبان خود و استفاده از نظرات علمی و کارشناسی با رویکرد توسعه ضروری است.

حمیدرضا عزیزی فارسانی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص پرهیز از دوقطبی کردن جامعه و اینکه هر کسی کشور را به دو قطب تقسیم کند، خیانت‌کار است افزود: معتقدیم با همدلی، همفکری و همکاری می‌شود از مشکلات عبور کرد.

وی با اشاره به برخی مشکلات معیشتی، اشتغال، مسائل اجتماعی و فرهنگی اضافه کرد: تلاش می‌شود با اتحاد، همفکری، همدلی و بهره‌گیری از نخبگان مسائل و مشکلات استان را برطرف کرد.

عزیزی فارسانی ادامه داد: از توان هر نیرویی که دلسوز این مملکت و ولایت‌مدار باشد و قلبش برای این کشور در تپش باشد، باید از آن استفاده کرد.

منتخب مردم در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت و نقش احزاب افزود: گروه‌ها و احزاب موجب نهادینه‌کردن مردمسالاری می‌شوند و افتخار می‌کنیم که هر روز تشکل‌های سیاسی در جامعه پیشرفت می‌کنند.

وی ادامه داد: احزاب و گروه‌های سیاسی باید با استفاده از تفکر، برنامه و هدف‌گذاری به کمک دولت‌ها و مجلس بشتابند.

عزیزی فارسانی با اشاره به این سخن دبیر مجمع نیروهای انقلاب چهارمحال و بختیاری که این مجمع سهم خواه نیست، گفت: ما منتخبان همه مردم استان هستیم و هیچ سهمی نیز نداریم که به کسی بدهیم.

وی با تاکید بر شایسته‌سالاری و عدالت اضافه کرد: ممکن است برخی از نیروها از احزاب انقلابی نباشد اما همین که ولایتمدار و عاشق کشور و خدمت به مردم باشند کافی است و باید از توان این نیروها بهره برد.

منتخب مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار با تاکید بر ضرورت انجام برخی اصلاحات در برنامه هفتم توسعه گفت: انجام برخی اصلاحات در برنامه‌ها و قوانین، حل مشکلات اقتصادی از جمله رفع ناترازی‌ها پولی، بانکی و صندوق‌های بازنشستگی می‌تواند منجر به توسعه و بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

وی با تاکید بر ضرروت داشتن نگاه علمی و تخصصی به مسائل اضافه کرد: در بُعد سیاست خارجی اصل عزت، حکمت، مصلحت و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب و استفاده از این سیاست اثرگذار برای رفع تحریم‌ها منجر به توسعه می‌شود.

عزیزی فارسانی برضرورت استفاده از توان و ظرفیت جوانان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه کمترین قانون‌گذاری و بیشترین اصلاح قانون در مجلس نهم انجام شده است گفت: توجه به بعد نظارتی مجلس یکی از نگاه‌های مغفول مانده در مجلس شورای اسلامی است.

عزیزی فارسانی افزود: همانطور که دنبال پرونده بابک زنجانی بودیم در ادامه نیز به طور قطع به دنبال مقابله با هر گونه رانت و فساد نیز خواهیم بود.

مسئولیت سنگین در مقابل آرای مردم

منتخب مردم شهرستان‌های لردگان، خانمیرزا و فلارد در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور گسترده مردم در عرصه انتخاب با وجود برخی تنگناهای اقتصادی و گلایه‌مندی‌ها وظیفه همه مسوولان و نمایندگان منتخب را دوچندان کرده است.

سید روح الله موسوی بیدلی با اشاره به منتخب بومی استان در ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری افزود: این ترکیب نمایندگان منتخب به طور یقین مجلس دوازدهم متفاوت‌تر از دوره‌های قبل خواهد بود.

منتخب مجلس دوازدهم تاکید کرد: حضور مسوولان در کنار مردم برای تقویت اعتماد مردم به مسوولان ضروری است.

وی اضافه کرد: برای حل مشکلات مردم در قالب برنامه‌ای منظم ۵۳ کارگروه تخصصی تشکیل شده و به عنوان یک سرباز برای حل مشکلات مردم گام برمی‌داریم.

موسوی با تاکید بر استفاده از کارشناسان و اهل فن گفت: این قول به مجمع نیروهای انقلابی داده می‌شود که برای تحقق مطالبات به حق و منافع استان هیچ ملاحظه‌ای نخواهیم کرد و پای مطالبات استان خواهیم ایستاد.

وی بر ضرورت برطرف کردن مشکلات معیشتی، اقتصادی و رفاهی مردم تاکید کرد.

موسوی اضافه کرد: ما در بحث قانون‌گذاری هیچ چیزی کم نداریم اما در بحث نظارت با مشکلاتی روبرو هستیم.

این منتخب مجلس دوازدهم ادامه داد: مجلس دوازدهم به طور حتم مجلسی متفاوت، قوی و کارآمد خواهد بود و برای توزیع عادلانه امکانات گام‌های اساسی برداشته می‌شود.

حضور منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی در خط مقدم حل مشکلات

منتخب مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان منتخب به خط مقدم حل مسائل و مشکلات جامعه می‌روند.

غلامرضا میرزایی افزود: انتظار است در این شرایط سخت چهار سربازی که به عنوان منتخب مردم به شمار می‌روند حمایت شوند.

وی با بیان اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد فضای آشفیته مجازی غیر واقعی است اظهار داشت: هرچند وجود اختلاف یک امر طبیعی است اما تلاش می‌شود در موضوعات مختلف مربوط به استان حرفمان یکی و از حق استان دفاع شود.

میرزایی در خصوص فعالیت احزاب در جامعه و اینکه احزاب باید اتاق فکر هر نماینده باشد ادامه داد: ما در اول راه احزاب هستیم این درحالی است که حزب از ضرورت‌های جامعه به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: امروز مجلس گرفتار یک روزمرگی‌هایی شده که باید راه جدید پیش گرفت و احزاب می‌توانند در این خصوص به صورت منسجم کمک کنند.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون نفر جمعیت، چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی و یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha