۱۴ اسفند ۱۴۰۲، ۱۰:۵۱
کد خبرنگار: 860
کد خبر: 85407218
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

۵۰ درصد مواد پروتئینی مورد نیاز مردم بروجرد توسط عشایر تولید می‌شود

بروجرد - ایرنا - رییس اداره امور عشایر بروجرد گفت: ۳۵ درصد صنایع دستی و ۵۰ درصد مواد پروتئینی مورد نیاز مردم شهرستان توسط عشایر تولید می‌شود.

نوراله مصطفی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: سازمان امور عشایری کشور در راستای ایجاد تنوع در اشتغال و درآمد عشایر تولید صنایع دستی و گیاهان دارویی را در اولویت قرار داده است.

وی بیان کرد: دوره آموزشی و توانمندسازی زنان عشایر بروجرد در راستای برنامه های کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت سرمایه و رونق تولید و تقویت محصولات در جامعه عشایری با محوریت بانوان عشایری برگزار کرد.

رییس اداره امور عشایر بروجرد اضافه کرد: یکی دیگر از اهداف این دوره برندسازی محصولات و صنایع دستی جهت فروش در بازارچه ها و نمایشگاه‌های محصولات کشاورزی و عشایری است.

مصطفی نژاد ادامه داد: این دوره با حضور بانوان عشایر بروجرد با همکاری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان، اداره کل امور عشایر استان، امور بانوان و خانواده فرمانداری بروجرد در منطقه عشایری شهرستان بروجرد برگزار شد.
وی یادآور شد: فرش بافی، چیت بافی، حصیر بافی و کپور بافی و سایر صنایع دستی، گیاهان دارویی و محصولات لبنی از جمله محصولات تولیدی زنان عشایر بروجرد است که در روستابازار شهرستان توزیع می شود.

رییس اداره امور عشایر بروجرد گفت: عشایر این شهرستان با داشتن ۱۱۰ هزار راس دام سبک و سنگین سالانه یک هزار و ۵۰۰ تن فرآورده گوشتی تولید می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha