استاندار چهارمحال و بختیاری: میزبانی شایسته از مسافران اولویت استان است

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: همه دستگاه‌ها برای میزبانی شایسته از مسافران و تامین سفری امن هم‌افزایی و همکاری لازم را داشته باشند و میزبانی شایسته از مسافران اولویت استان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامعلی حیدری روز یکشنبه در نشست ستاد خدمات سفر این استان افزود: معاونان استاندار با تشکیل هیات‌های نظارت و بازرسی از شهرستان‌ها دیدن و آمادگی این مناطق را ارزیابی کنند.

وی افزود: به صورت سرزده از ستادهای شهرستانی بازدید کرده و بر اقدامات و برنامه‌های پیش‌بینی شده نظارت می‌کنم.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر برگزاری رزمایش سفر نوروزی در تمام شهرستان‌های استان، اظهار داشت: همه دستگاه‌ها هم‌افزایی و همکاری برای میزبانی شایسته از مسافران را داشته باشند.

حیدری تصریح کرد: ضروری است تا راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نمازخانه‌های بین‌راهی استان را ساماندهی و در رفع و آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز در استان اقدام کند.

وی با تاکید بر اینکه ایام نوروز بهترین فرصت برای ارائه فرهنگ مهمان‌نوازی مردم و معرفی استان است، افزود: همانطور که مردم استان در انتخابات حماسه آفریدند و مشارکت خوبی داشتند در ایام نوروز هم می‌توانند فرهنگ اصیل خود را به مسافران عرضه کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری زیباسازی شهرها از جمله ورودی‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: علاوه‌بر آن از نظر خدمات‌دهی به مسافران و تامین سرویس‌های بهداشتی باید اقدامات لازم انجام گیرد.

حیدری همچنین بر راه‌اندازی بازارچه‌های نوروزی در تمامی ۴۳ شهر استان تاکید کرد و گفت: دست‌کم چند غرفه برای عرضه صنایع‌دستی استان در این نمایشگاه اختصاص داده شود و علاوه‌بر این بازارچه‌ها نمایشگاه عرضه مستقیم کالا نیز با مشارکت دستگاه‌های مربوطه در استان برگزار شود.

وی با تاکید بر حفظ حرمت ماه مبارک رمضان، یادآور شد: اماکن متبرکه، امامزاده‌ها و زیارتگاه‌ها برای میزبانی از مسافران آماده‌سازی و تجهیز شوند.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: اسکان مسافران نیز موضوع مهمی است که باید از تمامی ظرفیت‌ها در این راستا استفاده کرد.

حیدری تامین سفری امن برای مسافران ورودی به استان را ز دیگر نقاط مهم برشمرد و گفت: استقرار خودروهای دارای چراغ گردان در جاده‌ها تا بخش زیادی از تصادفات جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایرنا، در این نشست دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص آمادگی دستگاه مربوطه و آخرین اقدامات و برنامه‌های خود در خصوص سفرهای نوروزی گزارش ارائه دادند.

چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۸۰۰ جاذبه گردشگری شامل ۱۰۸ جاذبه طبیعی، ۶۷۴ جاذبه فرهنگی و تاریخی، هشت اثر دست‌ساز، ۱۲ روستای هدف گردشگری ملی، ۱۵ منطقه نمونه گردشگری مصوب دولت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha