سیل به بیش از ۱۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان خسارت زد

زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سیلاب اخیر در این استان بیشترین خسارت را به ۱۸ هزار و ۹۹۳هکتار از اراضی زراعی آبی و یک‌هزار و ۹۳۳ هکتار اراضی باغی این استان وارد کرد.

به گزارش ایرنا سید محمد رضا سیدحسینی روز یکشنبه در نشست ستاد بحران سیستان و بلوچستان که با حضور وزیر کشور، رئیس ستاد بحران کشور ،استاندار و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در چابهار برگزار شد افزود: سیلاب اخیر خسارت‌های زیادی را به واحدهای تولیدی، زیرساخت‌های بخش کشاورزی، باغات و مزارع زیر کشت محصولات خارج از فصل وارد کرده است.

وی ادامه داد: عمده خسارات وارده به بخش کشاورزی در شهرستان های زرآباد، دشتیاری، چابهار، قصرقند، نیکشهر، کنارک، راسک، فنوج، سرباز، سیب و سوران و مهرستان بوده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۲۲۱ واحد گلخانه،۳۰۰ واحد دامداری روستایی و عشایری، ۴۵ راس دام سبک و سنگین، ۱۵ کلنی زنبور عسل، ۲۷۱ حلقه چاه کشاورزی ،۵۰ دستگاه ماشین آلات و ادوات کشاورزی، ۱۱۵ رشته قنات، ۱۰۴ کیلومتر جاده بین مزارع و جاده عشایری، ۶۳ کیلومتر انتقال آب با لوله و کانال،۸۴ بندسار و سازه آبخیزداری و ۵۹ باب استخر ذخیره آب در این بارندگی سیل آسا دچار آسیب شدند.

وی در این نشست خواستار تامین اعتبار جهت تهیه فوری نهاده دامی برای دامداران، بازسازی منابع آب و خاکی و پرداخت خسارت به زارعین و باغداران آسیب دیده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha