۱۲ اسفند ۱۴۰۲، ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 5369
کد خبر: 85405550
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بازداشت ۷ هزار و ۳۳۵ فلسطینی در کرانه باختری از آغاز «طوفان‌الاقصی»

تهران-ایرنا- رژیم صهیونیستی از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» تاکنون ۷ هزار و ۳۳۵ فلسطینی را در کرانه‌ باختری بازداشت کرده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از فلسطین‌الیوم، باشگاه اسیران فلسطینی اعلام کرد که رژیم اشغالگر طی ۲۴ساعت گذشته، ۱۰ فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کرد.

با بازداشت این ۱۰ نفر، تعداد بازداشتی ها در کرانه‌ باختری از هفتم اکتبر گذشته(۱۵مهر) تاکنون به ۷هزار و ۳۳۵ نفر رسید.

نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه یورش های خود به مناطق مختلف کرانه باختری و بازداشت شهروندان فلسطینی که بعد از عملیات «طوفان الاقصی» گسترش یافته است، طی شب گذشته تا صبح امروز نیز به خانه های فلسطینی ها یورش برده و شماری از آنها را بازداشت کردند.

درپی این اقدام نظامیان صهیونیست، درگیری‌های شدیدی بین آنها و جوانان فلسطینی به ویژه در شهر نابلس در شمال کرانه باختری رخ داد.

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین به شهر قلقیلیه یورش برده و به سمت یک خودروی فلسطینی تیراندازی کردند.

نیروهای مبارز فلسطینی‌ نیز در شهر قلقیلیه با اشغالگران مقابله کرده‌ ‌و درگیری ‌های شدیدی با آن‌ها داشتند.

در منطقه کفرنعمه واقع در غرب شهر رام‌الله نیز نظامیان رژیم صهیونیستی به سمت محمد مراد الدیک نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی تیراندازی کرده و او را به شهادت رساندند.

همچنین خبرگزاری رسمی فلسطین اعلام کرد که نظامیان صهیونیست با تجهیزات گسترده نظامی به منطقه عزون واقع در شرق قلقیلیه یورش بردند.

از سوی دیگر، منابع خبری از یورش صهیونیست‌ها با تجهیزات نظامی به مناطق بنی نعیم و یطا در شهر الخلیل خبر دادند.

همزمان با جنگ ویرانگر در نوار غزه که تاکنون ده ها هزار شهید بر جای گذاشت، مبارزان و جوانان فلسطینی در کرانه باختری نیز در بخش های مختلف این منطقه از جمله نابلس، طولکرم، جنین و الخلیل به مقابله با نظامیان رژیم صهیونیستی برخاسته‌اند و کرانه باختری شاهد موجی از تنش ها و درگیری های میدانی بین فلسطینیان و نظامیان ارتش رژیم اسرائیل و یورش به محله ها و بازداشت فلسطینیان توسط صهیونیست ها است.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اخیرا اعلام کرد که بازداشت های خودسرانه دسته جمعی، بازداشت های غیرقانونی و موارد شکنجه گزارش شده و سایر اشکال بدرفتاری با زندانیان فلسطینی را در کرانه باختری ثبت کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی برخلاف قوانین داخلی این رژیم و قوانین بین المللی، اقدام به بازداشت موقت مردم عادی فلسطین در کرانه باختری، غزه و سرزمین های اشغالی می کند و افراد بسیاری بدون اتهام برای ماه ها در زندان می مانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha