انتخابات در کدام حوزه‌های انتخابیه به دور دوم کشیده شد؟ رقابت ۹۰ نفر در اردیبهشت

تهران- ایرنا- ستاد انتخابات کشور نتایج نهایی شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را در ۲۰۸ حوزه انتخابیه اعلام کرد که براین اساس انتخابات در ۱۵ استان به دور دوم کشیده شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، فرایند انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با اعلام «احمد وحیدی» وزیر کشور در (۱۱ اسفند) برگزار شد و در برخی از شعب تا نیمه شب اخذ رای از مردم ادامه داشت.

در این انتخابات یک هزار و ۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی و حدود ۵۹ هزار شعبه اخذ رای در ۳۱ استان در نظر گرفته شد که ۱۵ هزار شعبه سیار و ۴۴ هزار شعبه ثابت بودند.

با پایان یافتن فرآیند اخذ رای در ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۱ اسفند، شمارش آرا در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور آغاز شد و با پایان نتایج نهایی حوزه انتخابیه تهران طی صبح امروز- دوشنبه چهاردهم اسفندماه، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۱ حوزه انتخابیه از ۱۵ استان به دور دوم کشیده شد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، ۲۴۵ منتخب به مجلس شورای اسلامی راه یافتند و در ۲۱ حوزه انتخابیه، ۴۵ کرسی برای تعیین نمایندگان خانه ملت، به دور دوم راه یافتند.

در مجموع ۹۰ نامزد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برای کسب ۴۵ کرسی با یکدیگر رقابت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha