نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در قم اعلام شد

قم- ایرنا- فرماندار قم نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این استان را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس ذاکریان بامداد شنبه در گفت و گو با خبرنگاران که در محل فرمانداری قم برگزار شد نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قم، کهک و جعفر آباد را به شرح زیر اعلام کرد:

۱- حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری با ۱۴۹ هزار و ۲۸۳ رای - ۳۸.۰۲ درصد آرا

۲- محمدمنان رئیسی با ۱۰۵ هزار و ۱۴۷ رای - ۲۷ درصد آرا

۳- حجت الاسلام قاسم روانبخش با کسب ۷۸ هزار و ۵۴۵ رای - ۲۰.۱۶ درصد آرا

همچنین بنا بر اعلام فرماندار قم، در پایان انتخابات مجلس خبرگان رهبری، آیت الله سید محمد سعیدی با کسب ۲۶۰ هزار و ۹۵۴ رای منتخب استان قم در این مجلس شد.

ذاکریان میزان مشارکت مردم قم در انتخابات روز جمعه را ۴۹.۷ درصد عنوان و جمع آمار ماخوذه صحیح در مجلس خبرگان رهبری را ۳۴۷ هزار و ۵۴۰ رای اعلام کرد.

وی هم چنین تعداد رای صحیح ماخوذه در انتخابات مجلس شورای اسلامی در قم را ۳۸۹ هزار و ۷۵۵ رای عنوان کرد.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با یازدهم اسفندماه همزمان با سراسر کشور روز جمعه ۱۱ اسفند در حوزه انتخابیه استان قم برگزار شد.

۲۶۲ نفر در قم برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی نامزد شدند که در نهایت سه کاندیدا از این استان به مجلس راه یافتند.

۷۴۷ شعبه اخذ رای برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان قم دایر شد.

۶ حوزه فرعی در شعبه‌های اخذ رای قم وجود داشت، ۲ حوزه در شهر کهک، ۲ حوزه در شهر جعفرآباد، یک حوزه در بخش سلفچگان و یک حوزه در خلجستان مستقر بودند.

در مجموع برای استان قم ۹۳ شعبه سیار که ۵۱ مورد آن برای شهر قم است، در نظر گرفته شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha