همکاری حوزه سلامت و مجلس با انتخاب افراد اصلح ادامه می‌یابد

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابراز امیدواری کرد در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی با انتخاب افراد اصلح و وضع قوانین جدید همچنان همکاری‌های حوزه سلامت با مجلس ادامه داشته باشد و با مجموع اقداماتی که در مجلس و دولت انجام می‌شود، حوزه سلامت در ارائه خدمات به مردم پررونق‌تر کار کند.

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، بهرام عین‌اللهی روز جمعه در حاشیه شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) اظهار داشت: جامعه پزشکی و نیروهای درمانی همواره در عرصه‌های مختلف در دوران دفاع مقدس، دوران کرونا و در ایام انتخابات همراه مردم هستند.

وی با اشاره به حضور خود در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برای شرکت در انتخابات افزود: یک سال از افتتاح این بیمارستان در دولت مردمی می‌گذرد و امروز شاهد جمع پرشور اساتید، پرستاران، کارکنان در آن هستیم.

عین‌اللهی ادامه داد: با توجه به اینکه در این بیمارستان افرادی کشیک هستند و امکان مراجعه به بیرون بیمارستان برای شرکت در انتخابات را ندارند، همکاران وزارت کشور صندوق رأی را در این مکان مستقر کرده‌اند.

وزیر بهداشت با اشاره به شور و اشتیاق کادر سلامت در ایام انتخابات گفت: بسیاری از پزشکان با نوشتن «نسخه حضور» مردم را به مشارکت پرشور در انتخابات و حضور در پای صندوق‌های رأی دعوت کردند زیرا اساتید و پزشکان می‌دانند برای اینکه آینده خود را تامین و در آن نقش داشته باشند باید در انتخابات حضور پیدا کنند.

وزیر بهداشت در ادامه، حوزه سلامت را یکی از حوزه‌های مهم عنوان کرد و گفت: نیازهای حوزه سلامت هم بسیار زیاد هست و مجلس شورای اسلامی در دوره گذشته کمک زیادی به حوزه سلامت کرد.

همکاری حوزه سلامت و مجلس با انتخاب افراد اصلح ادامه می‌یابد

به گزارش ایرنا، امروز ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر واجد شرایط که از این تعداد ۳۰ میلیون و ۹۴۵ هزار مرد و ۱۳۳ نفر و ۳۰ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۱۶۵ نفر زن هستند، در پای صندوق‌های رای حاضر می شوند تا بار دیگر ثابت کنند پای آرمان های امام راحل و رهبر انقلاب ایستاده اند و همچنان پاسدار جمهوریت و اسلامیت نظام هستند.

مردم شریف ایران با حضور در حوزه های انتخابیه، مردم سالاری دینی و مشارکت سیاسی را به نمایش گذاشته و به دشمنان این سرزمین که از هر فرصتی برای ناامید کردن جوانان استفاده می کنند، نشان خواهند داد که ساخت ایران قوی تنها با دستان توانمند متخصصان، اندیشمندان و جوانان وطن دوست محقق می شود.

شور و هیجان قبل از برگزاری انتخابات و روزهایی که نامزدها از طریق رسانه ها و فضای مجازی به تشریح برنامه ها و اهداف خود برای ساخت ایرانی آباد و سرافراز می پرداختند، کاملا مشهود بود و اینک با گرم کردن تنور انتخابات و انتخاب آگاهانه، افراد اصلح را راهی خانه ملت و خبرگان رهبری می کنند و توطئه شوم معاندان نظام مبنی بر بزرگنمایی ضعف ها و کوچک شمردن اقدامات و نقاط قوت را نقش برآب خواهند کرد.

با دستور وزیر کشور؛ انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری راس ساعت ۸ صبح آغاز شد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، حدود ۱۵ هزار نفر برای رقابت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده اند که ۱۲ درصد زن و ۸۸ درصد مرد هستند و ۱۴۴ نفر هم در مجلس خبرگان رهبری تایید صلاحیت شدند.

یک هزار و ۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی و حدود ۵۹ هزار شعبه اخذ رای در ۳۱ استان تعبیه شده است که ۱۵ هزار شعبه سیار و ۴۴ هزار شعبه ثابت هستند.

همچنین طبق برنامه ریزی های انجام شده، انتخابات در چهار حوزه انتخابیه قم، رشت و خمام، آبادان و ملایر به صورت الکترونیکی برگزار می شود. این چهار حوزه، ۱۷۰۰ شعبه دارند که برای هر شعبه پنج صندوق الکترونیکی و در مجموع ۱۰ هزار صندوق الکتریکی در نظر گرفته شده است.

بر اساس اطلاعیه ستاد انتخابات وزارت کشور فرآیند اخذ رای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح روز جمعه آغاز شد و تمامی شعب در سراسر کشور آماده اخذ رای از واجدین شرایط (متولدین ۱۳۸۴/۱۲/۱۱ و ماقبل آن) هستند.

در نهایت و با رای مردم ۲۹۰ نماینده راهی خانه ملت می شوند و ۸۸ نماینده نیز به مجلس خبرگان رهبری راه می یابند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha