شور سرنوشت‌ساز مردم خوزستان پای صندوق‌های رای/به روزرسانی می‌شود

اهواز - ایرنا -  انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از صبح امروز جمعه یازدهم اسفند ۱۴۰۲ همزمان با سراسر کشور در حوزه انتخابیه استان خوزستان آغاز شده و مردم این استان با شور پای صندوق‌های رای حضور یافته اند تا در تعیین سرنوشت خود نقش داشته باشند.

به گزارش ایرنا فرآیند رای گیری در استان خوزستان همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح با حضور رای‌دهندگان آغاز شد. اقشار مختلف مردمی در اولین ساعت‌های آغاز رای‌گیری در شعبه‌های اخذ رای حضور یافته‌اند تا سهم و نقش خود را در همبستگی و اتحاد ملی ایفا کنند.

ساعت ۸:۰۰ آغاز فرآیند رای‌گیری در خوزستان

فرآیند رای گیری در سه هزار ۵۳۳ شعبه استان از ساعت هشت صبح شروع شده است، اسامی و کد نامزدها به تفکیک هر یک از ۲ انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در شعب اخذ رای نصب شده است.

بیش از سه میلیون و ٨٠٠ هزار خوزستانی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ١٧٠ هزار نفر رای اولی است.

۹:۲۳ - امام جمعه اهواز: حضور در انتخابات توسعه خوزستان را فراهم می‌کند

 حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدنبی موسوی‌فرد، امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در مسجد جوادالائمه شهر اهواز با تاکید بر اهمیت حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: حضور مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح برای کرسی مجلس شورای اسلامی در پیشرفت استان نقش مهمی دارد و بستر توسعه استان را به دنبال خواهد داشت.

وی شرکت در انتخابات را تکلیف به یک عمل شرعی عنوان کرد و نظام جمهوری اسلامی را حاصل خون شهدا دانست.

 حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد افزود: مردم کشور همانطور که در هشت سال دفاع مقدس و در خط مقدم، دشمن را ناامید کردند در انتخابات نیز با حضور پر شور خود همین کار را بادشمن می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان بر شرکت در انتخابات تاکید کرد و گفت: در مرحله نخست شرکت در انتخابات و سپس توصیه به دیگران و انتخابات فرد اصلح مطابق شاخص‌های رهبر معظم انقلاب جایگاه مهمی در پیشرفت استان دارد.

وی از مردم خواست در این برهه زمانی گله‌مندی‌ها را کنار گذاشته و با نگاه منافع ملی به انتخابات نگاه کنند چراکه نبود انتخابات هرج و مرج و دیکتاتوری را به دنبال خواهد داشت.

حجت‌الاسلام و والمسلمین موسوی‌فرد در پایان از مردم خواست در ساعات اولیه در شعب اخذ رای حضور یابند.

۹:۴۰- رییس دادگستری خوزستان: مسیر اصلاح و پیشرفت جامعه با انتخابات رقم می‌خورد

رییس کل دادگستری خوزستان روز جمعه در مسجد جواد الائمه اهواز با حضور در پای صندوق رای با اشاره به اینکه حضور در انتخابات یک تکلیف است گفت: مسیر اصلاح و پیشرفت جامعه و حل مشکلات مردم با حضور در انتخابات است.

به گزارش ایرنا علی دهقانی بیان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی انتخابات یک اصل است و حضور در انتخابات یک تکلیف محسوب می‌شود و باید هر چه سریعتر این وظیفه را به انجام برسانیم.

وی گفت: مردم شریف ایران اسلامی و مردم بزرگوار خوزستان با حضور حماسی و پرشور در انتخابات در این روز سرنوشت‌ساز و با مشارکت حداکثری برگ زرینی از نظام را رقم خواهند زد.

۱۰:۰۰ - فرماندار شوش: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب عظمت ایران می‌شود

فرماندار شوش با اشاره به آغاز فرآیند انتخابات در این شهرستان گفت: حضور و مشارکت حماسه آفرین مردم در انتخابات موجب ناامیدی دشمنان و عزت و عظمت ایران اسلامی می‌شود.

محسن حویزه پس از انداختن رای خود به صندوق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهروندان ولایتمدار و بابصیرت شوش و کرخه با حضور گسترده در انتخابات بار دیگر با آرمان‌های امام و شهدا تجدید بیعت می‌کنند.

وی گره گشایی از مشکلات کنونی را در گرو تشکیل مجلسی قوی دانست و ادامه داد: حضور حداکثری مردم در انتخابات لازمه تشکیل مجلس قوی است.

۱۰:۱۳ - فرمانده انتظامی خوزستان: نیروهای انتظامی برای تامین امنیت انتخابات آمادگی کامل دارد

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: نیروهای امنیتی برای تامین امنیت و خدمت رسانی در روز انتخابات از مرز تا مرکز استان آمادگی کامل و صددرصدی را دارد.

سردار سیدمحمود میرفیضی با بیان اینکه در آستانه حساس‌ترین انتخابات کشور قرار داریم، اظهار کرد: انتخابات به عنوان مظهر اراده ملی و مردم‌سالاری دینی، یکی از عرصه‌هایی است که ملت ایران آن را در زمره وظایف شرعی، ملی و انقلابی غفلت‌ناپذیر تلقی می‌کنند و با حضور هوشمندانه و انتخاب آگاهانه خود همواره ابهت، عزت، عظمت و اقتدار میهن اسلامی را به رخ جهانیان کشیده‌اند.

 ۱۰:۱۶ - فرماندار اهواز: مردم در ساعت‌های اولیه پای صندوق‌های اخذ رای حضور یابند

فرماندار اهواز با اشاره به آغاز رای گیری از مردم ولایتمدار این شهرستان خواست در همان ساعت‌های اولیه در پای صندوق‌های اخذ رای حضور یابند.

سید احمد موالی‌زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ایجاد ۶۰۰ شعبه اخذ رای در حوزه های انتخابیه اهواز، باوی، کارون و حمیدیه بیان کرد: از زمان آغاز فرآیند رای‌گیری در این حوزه انتخابیه مشکل خاصی نبوده و تعداد رای دهندگان در حال افزایش است.

۱۰:۱۸- انتخابات نقطه عطف تغییرات فرهنگی اجتماعی نظام جمهوری اسلامی است

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان گفت: حضور در انتخابات نقطه عطف تغییرات فرهنگی اجتماعی نظام مردمی جمهوری اسلامی ایران است.

محمد شهباز گهروئی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: جامعه حوزه فرهنگ، هنر و رسانه باید بدانند که در این فرصت و روز سرنوشت‌ساز چه کسانی با چه رویکردهای فرهنگی و هنری قرار است انتخاب شوند و چهار سال ریل‌گذاری حوزه فرهنگی و هنری را به دست گیرند.

۱۲:۴۶- استاندار: مردم شهرهای مختلف خوزستان پرشور در پای صندوق‌های رای حاضر شدند

استاندار خوزستان با بیان اینکه یکصد هزار عوامل اجرایی، بازرسی و انتظامی فرآیند برگزاری انتخابات ۱۱ اسفند را برعهده دارند گفت: بررسی ها و گزارش های رسیده حاکی است که مردم از ابتدای شروع رای گیری تاکنون حضور پرشوری در شعب انتخاباتی دارند.

به گزارش ایرنا علی اکبر حسینی محراب روز جمعه در ستاد انتخابات خوزستان بیان کرد: روز موعود برای حضور مردم در پای صندوق‌های رای رسید و از همان ساعات اولیه مردم ولایتمدار استان در این صحنه ملی حضور یافتند.

وی گفت: افرادی که پای صندوق‌های رای حضور می‌یابند یاران شهدا هستند و امید است این مسیر با قوت ادامه یابد.

حسینی محراب اظهار کرد: تمامی اقشار و طوایف مردم استان امروز در پای صندوق های رای در کنار هم حضور یافتند و امید است که این راه باقی مانده را به نحو احسن به پایان برسانند.

۱۳:۴۲ - فیلم/ حضور پرشور مردم اهواز پای صندوق‌های اخذ رای

اهواز - ایرنا - انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از صبح امروز جمعه یازدهم اسفند ۱۴۰۲ همزمان با سراسر کشور در اهواز آغاز شده و مردم این شهرستان پای صندوق‌های رای حضور یافته اند تا در تعیین سرنوشت خود نقش داشته باشند.

 ۱۶:۱۸ - جامعه ورزش خوزستان نقش پرشوری در انتخابات ایفا کردند

اهواز - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: همانند دیگر اقشار مردمی، ورزشکاران استان نقش پرشوری در انتخابات ایفا کرده‌اند.

حمید بنی‌تمیم روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه جامعه ورزش خوزستان مثل همیشه در کنار مردم است اظهارکرد: به سهم خود از همه ورزشکاران، مربیان و داوران و مدیران به دلیل حضور پررنگ در انتخابات تشکر می‌کنم چرا که هر رأی، پشتوانه‌ای محکم برای نظام و انقلاب است.

۱۶:۳۵- فیلم/ دعوت متفاوت و زورخانه‌ای مردم به شرکت در انتخابات

رئیس هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی دزفول به شکلی متفاوت مردم را به حضور پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری دعوت کرد.

۱۶:۳۶ - ستاد انتخابات اندیمشک آغاز شمارش آرا در این شهرستان را تکذیب کرد

 ستاد انتخابات اندیمشک با صدور اطلاعیه اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر پایان رای گیری در این شهرستان و آغاز شمارش آرا را تکذیب کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری اندیمشک، در این اطلاعیه که امروز جمعه منتشر شد، آمده است: به اطلاع عموم شهروندان اندیمشک می‌رساند فک پلمب صندوق آرا و شروع شمارش قبل از انقضای زمان اخد رای منشا قانونی ندارد و تاکنون به علت پایان نیافتن مدت رای گیری هیچ کدام از صندوق های شعبه اخذ رای شهرستان شمارش نشده است.

۱۷:۰۲- لبیک رای اولی‌های خوزستانی به فرمان رهبر معظم انقلاب

 رای اولی‌های خوزستانی به عنوان آینده‌سازان این سرزمین در این دوره از انتخابات با لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خط مقدم شرکت‌کنندگان در پای صندوق‌های رای حضور یافتند.

۱۷:۱۶ - فیلم | دعوت مردم به حضور در انتخابات ویژه ناشنوایان

داوود سعادتی پیشکسوت ورزشی و رئیس هیئت ناشنوایان دزفول از همه مردم به ویژه ناشنوایان خواست حضور پرشوری در انتخابات داشته باشند.

۱۸:۱۳- رییس ستاد انتخابات خوزستان: انتخابات با آرامش و امنیت کامل در حال برگزاری است

 رییس ستاد انتخابات خوزستان به فعالیت سه هزار و ۵۳۳ شعبه اخذ رای در استان اشاره کرد و گفت: برگزاری انتخابات با آرامش و امنیت کامل در استان ادامه دارد.

۱۸:۳۱ - جامعه معلولان خوزستان مشارکت پرشوری در انتخابات داشتند

اهواز- ایرنا - مدیر کل بهزیستی خوزستان گفت: جامعه معلولان خوزستان مانند دیگر اقشار مردم مشارکت پرشوری در این دوره از انتخابات دارند.

 ۱۹:۵۰- فرماندار شادگان: تعرفه اضافه برای برخی شعب ارسال شد

فرماندار شاگان گفت: با تمدید زمان انتخابات در برخی شعب شهرستان شادگان تعرفه اضافه ارسال شد.

جمال صالح‌زاده روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: حضور کم نظیر مردم شادگان در پای صندوق‌های رای باعث شده تا تعرفه اضافی برای تعدادی از شعب ارسال شود.

وی افزود: گزارش دریافتی از شعب اخذ رای در شهر شادگان و روستاهای تابعه این شهرستان حکایت از آن دارد که مردم قهرمان شادگان از ابتدای ساعات اولیه اخذ رای تاکنون با حضور در پای صندوق‌های رای در صفوف متحد حضور پیدا کردند و به ندای رهبری انقلاب لبیک گفتند.

 ۲۰:۲۰ حضور مردم مناطق جنوب غرب خوزستان در شعب رای‌گیری روبه افزایش است

 تعداد افراد شرکت کننده در انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با نزدیک شدن به ساعت پایانی رای گیری در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر وشادگان افزایش یافته است.

 

۲۰:۲۹ - رییس ستاد انتخابات خوزستان: تعطیلی روز شنبه مدارس استان در دست بررسی است

اهواز - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان خوزستان با بیان اینکه تعطیلی روز شنبه مدارس خوزستان در دست بررسی است گفت: پیشنهاد فعالیت غیرحضوری مدارس را داده ایم و قطعا این موضوع تا ساعت پایانی امشب تعیین تکلیف خواهد شد.

 ۲۱:۲۱ - حماسه آفرینی خانواده بزرگ صنعتگر و اصناف خوزستان در پای صندوق‌های رای

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: خانواده بزرگ صنعتگران و اصناف استان با حضور حماسی خود در پای صندوق رای به فرمان مقام معظم رهبری لبیک گفتند.

حمیدرضا فلاح جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: حضور پرشور خانواده اصناف، بازاریان، تجار و جامعه صنعتی و معدنی خوزستان درپای صندوق‌های رای در کنار سایر اقشار جامعه امروز در تاریخ سیاسی استان ثبت شد.

وی گفت: خانواده بزرگ صنعتگران و تولیدکنندگان و بازاریان با حضور خود در این رویداد ملی با دیگر بیعت و ارادت خود را به انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران تقدیم کردند.

فلاح ضمن تقدیر و تشکر از جامعه ولایی صنعتی و تولید کننده استان اظهار کرد: از نمایندگانی که با رای اقشار مختلف مردم در صحن مجلس دوازدهم شورای اسلامی حضور خواهند یافت انتظار می‌رود که تمام دغدغه آن‌ها حمایت و رفع مسائل و مشکلات مردم و ایران باشد.

۰:۳۸ دبیر ستاد انتخابات خوزستان: رای‌گیری از مردم استان تا آخرین نفر ادامه دارد

دبیر ستاد انتخابات خوزستان گفت: باوجود پایان یافتن زمان قانونی، رای‌گیری از مردم استان تا آخرین نفر ادامه دارد.

 حجت الله دهدشت بامداد شنبه در مسجد جوادالائمه اهواز بیان کرد: حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رای نقشه‌های دشمن را نقش برآب کرد و دوستان را دلشاد کرد.

وی ضمن قدردانی از مردم بصیر خوزستان اظهارکرد: در ساعات اولیه صبح در برخی از حوزه‌های اخذ رای از حضور گسترده مردم غافلگیر شدیم‌.

 ۰:۴۸ - شمارش آرا در خوزستان آغاز شد

با پایان زمان اخذ رای در ساعت ۲۴ روز جمعه، کار شمارش آرا در شهرستان‌های خوزستان آغاز شده است.

پس از پایان مهلت قانونی رای‌گیری، بلافاصله شمارش آرا در شهرستان‌های خوزستان در بامداد شنبه آغاز شده است.

به گفته بدالله افرازه شهاوند رییس ستاد انتخابات استان خوزستان، پیش‌بینی می‌شود کار شمارش آرا تا ساعات آینده ادامه داشته باشد.

براساس این گزارش فرآیند رای گیری در سه هزار ۵۳۳ شعبه استان از ساعت هشت صبح ۱۱ اسفند شروع شده بود. واجد شرایط رای دادن در خوزستان بیش از سه میلیون و ٨٠٠ هزار نفر اعلام شد.

خوزستان دارای ١٨ کرسی در مجلس شورای اسلامی و ۶ کرسی در مجلس خبرگان رهبری است.

گزارش در حال به‌روز رسانی است...

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha