شرکت گاز مازندران نسبت به احتمال کاهش افت فشار هشدار داد

ساری- ایرنا - مدیر عامل شرکت گاز مازندران نسبت به احتمال کاهش افت فشار گاز هشدار داد و از شهروندان خواست با توجه به سرمای هوا، در مصرف گاز طبیعی صرفه‌جویی کنند تا استان با کاهش افت فشار طی ۲ روز آینده مواجه نشود.

قاسم مایلی رستمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش مصرف روزانه گاز مازندران که به بیش از ۳۵ میلیون متر مکعب رسیده است، افزود: با ورود موج سرمای فراگیر و پایدار در سطح کشور و افزایش بی‌سابقه مصرف گاز، صرفه‌جویی سراسری برای عبور از روزهای سرد پیش رو ضروری است.

وی با توضی این که به ازای کاهش هر یک درجه دمای هوا مصرف گاز تا یک میلیون متر مکعب در مازندران افزایش می یابد، تصریح کرد: تا کنون با همکاری واحدهای صنعتی نسبت به استفاده از سوخت دوم، گاز خانگی، کشاورزی، اداری و آموزشی مازندران با افت و یا قطعی مواجه نشده است.

وی در عین حال با ذکر این نکته که طبق اعلام هواشناسی در ۲ روز آینده شدت سرما در مازندران بشتر خواهد شد، نسبت به احتمال کاشه افت فشار گاز هشدار داد و گفت: به همین دلیل علاوه بر قطع جریان گاز ویلاهای خالی در استان، عرضه سوخت گاز در جایگاه های سوخت سی ان جی استان نیز محدود شده است.

مدیر عامل شرکت گاز مازندران با اظهار این که مازندران با یک میلیون و ۴۷۷هزار مشترک خانگی از استان های پرمصرف انرژی گاز در منازل کشور محسوب می شود، توضیح داد:جریان مصرف گاز این خطه شمالی همواره با فراگیری برف و باران و سرمای زیر صفر درجه در مناطق مختلف کشور تحت شعاع قرار می گیرد، چراکه لوله گاز مازندران بیشترین فاصله را از منابع گازی کشور دارد به همین دلیل برقراری توازن در مصرف و تولید این انرژی ضروری است.

مایلی رستمی به رعایت نکات صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی هم اشاره کرد و گفت : استفاده از روش های مختلف از قبیل استفاده از پرده های ضخیم برای ورودی منازل و اتاق ها، لباس مناسب و تنظیم دمای منزل بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد از مواردی است که می توان با بکارگیری آن ضمن صرفه جویی در مصرف گاز و کاهش هزینه مصرف گاز، امکان استفاده سایر هموطنان را از این نعمت خدادادی فراهم کرد.

در حال حاضر حدود ۶۵۰ هزار خانوار شهری استان برابر با ۹۹.۹ درصد و ۴۴۵ هزار خانوار روستایی معادل ۹۵درصد به شبکه گاز سراسری وصل هستند.

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی امروز مازندران، در نیمه غربی ابری با بارندگی و در میان‌بند و ارتفاعات مه‌آلود با بارش برف و وزش باد و در نیمه شرقی نیز نیمه ابری تا ابری با بارش پراکنده و از بعدازظهر ابری با بارندگی و در میان‌بند و ارتفاعات مه‌آلود با بارش برف و وزش باد پیش بینی شده است.

آسمان مازندران در روز پنجشنبه در مناطق غربی نیمه ابری تا ابری با بارش پراکنده و در میان بند و ارتفاعات مه آلود با بارش پراکنده برف و از بعدازظهر با کاهش ناپایداری و در نیمه شرقی نیز ابری با بارندگی و در میان‌بند و ارتفاعات مه‌آلود با بارش برف و وزش باد و از اواخر شب به تدریج با کاهش ناپایداری و از روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش تدریجی دما و از شامگاه یکشنبه با افزایش ابر همراه خواهد بود.

داده های دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که جویبار با ثبت دمای ۸.۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کیاسر با ۰.۸ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha