۸ اسفند ۱۴۰۲، ۱۱:۱۱
کد خبرنگار: 5526
کد خبر: 85399600
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پلیس فتا: پوشش جدید کلاهبرداران استفاده از نام خبرگزای‌های رسمی است

تهران‌بزرگ - اینا - رییس پلیس فتا پایتخت نسبت به کلاهبرداری اینترنتی با سوءاستفاده از نام یک خبرگزاری‌ هشدار داد و گفت: مجرمین با طراحی یک متن اطلاع رسانی نحوه دریافت کالابرگ حاوی لینک آلوده به بدافزار و انتشار آن به نقل از یکی از خبرگزاری‌های مطرح کشور در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی روز سه‌شنبه با اشاره به تله جدید کلاهبرداران اینترنتی منوط بر سوء استفاده از خبرگزاری‌های رسمی داخلی افزود:‌ توجه داشته باشید که در دام افراد سودجو و فرصت طلبی که از هر موضوعی برای کلاهبرداری و اقدامات مجرمانه استفاده می‌کنند، گرفتار نشوید و حتما از طریق مبادی اعلام شده نسبت به دریافت کالابرگ اقدام کنید.

وی با بیان اینکه ممکن است شیادان مجازی با انتشار تبلیغاتی نظیر نحوه دریافت کالابرگ، یارانه بخواهند از شهروندان سوء استفاده و کلاهبرداری کنند، گفت: این افراد معمولا تبلیغات خود را در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها و همچنین سایت‌های فاقد مجوز منتشر می‌کنند و در ادامه نیز یا کاربران را به صفحات فیشینگ و برداشت غیرمجاز از حساب بانکیشان هدایت کرده یا اطلاعات هویتی آنان را دریافت و از آن سوءاستفاده می‌کنند.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ با تاکید بر اینکه شهروندان به هیچ عنوان نباید فریب این تبلیغات را بخورند، تاکید کرد: حتما اخبار و روش‌های دریافت کالابرگ را از رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی دنبال کنند و به هیچ عنوان به تبلیغات بی‌نام و نشان فضای مجازی اعتماد نکنند.

سرهنگ معظمی گودرزی به مردم هشدار داد فریب پیامک‌هایی که با سرشماره شخصی ارسال می‌شود را نخورید و از کلیک کردن بر روی لینک‌های ناشناس و مشکوکی که با مضامین مختلف از جمله دریافت یارانه، کالابرگ برایتان ارسال می‌شود، پرهیز کنید.

وی با تاکید بر اینکه پلیس فتا نیز بر این فضا نظارت داشته و با موارد تخلف برخورد خواهد کرد، ادامه داد:‌ لازم است شهروندان با پلیس فتا همکاری کرده و چنانچه با چنین مواردی روبه‌رو شدند بدون آنکه وارد لینک شوند، موضوع را از طریق تماس با مرکز فوریت های سایبری گزارش کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha