۷ اسفند ۱۴۰۲، ۱۵:۲۵
کد خبرنگار: 905
کد خبر: 85398748
T T
۲۹ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارشی وارد خوزستان می‌شود

۷ اسفند ۱۴۰۲، ۱۵:۲۵
کد خبر: 85398748
سامانه بارشی وارد خوزستان می‌شود

اهواز - ایرنا - اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به ورود سامانه بارشی از روز سه شنبه هشدار سطح زرد صادر کرد.

به گزارش دوشنبه ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان در این اطلاعیه آمده است: این سامانه از اواسط وقت سه شنبه تا پنجشنبه هفته جاری بر استان حاکم است و رگبار و رعدوبرق، وزش باد متوسط و تندبادهای لحظه‌ای، کاهش دما، بارش برف در ارتفاعات و کاهش دید ناشی از مه بعد از بارندگی در نیمه شمالی، بخش‌های شرقی و ارتفاعات و در بقیه مناطق به صورت نقطه‌ای و پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی امروز و فردا تداوم فعالیت سامانه بارشی در بخش‌های شرقی، شمالی و ارتفاعات سبب بارش‌های پراکنده خواهد شد؛ در این مدت در بیشتر نقاط استان به ویژه مناطق کوهستانی و جاده های مواصلاتی کاهش دید ناشی از پدیده مه قابل انتظار است.

محمد سبزه زاری افزود: در مناطق شمالی و شرقی یخ‌زدگی سطح زمین نیز در این مدت پیش‌بینی می‌شود و شمال خلیج فارس طی امروز و فردا نیمه مواج است.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته صفی آباد دزفول با ۲۰.۲ و ایذه با ۳.۳ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان استان و حداکثر دمای اهواز ۱۹.۳ و حداقل ۹.۶ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

بر اساس این گزارش بیشترین میزان بارندگی سامانه بارشی اخیر تا ششم اسفندماه در ایذه با ۳۴.۲ میلیمتر ثبت شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha