آخرین آمار داوطلبان ۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر / ۱۶ نفر انصراف دادند

بوشهر- ایرنا- رئیس هیات نظارت شورای نگهبان در استان بوشهر گفت: ۱۶ نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی پس از تأیید صلاحیت نهایی این شورا انصراف دادند تا ۱۴۷ نفر در چهار حوزه انتخابیه استان با هم به رقابت بپردازند.

به گزارش ایرنا، خلیل رضایی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: به استناد ماده ۵۶ قانون انتخابات نامزدهای انتخابات مجلس حداکثر تا ۷۲ ساعت قبل از شروع اخذ رأی می‌توانند با مراجعه به فرمانداری حوزه انتخابیه خود به شکل کتبی انصراف خود را از داوطلبی نمایندگی مجلس اعلام کنند.

وی افزود: بعد از ساعت ۸:۰۰ صبح روز سه‌شنبه هشتم اسفندماه انصراف داوطلبان پذیرفته نمی شود.

رئیس هیات نظارت شورای نگهبان در استان بوشهر تصریح کرد: با حضور ۱۴۷ نفر داوطلب، برای هر صندلی مجلس از حوزه های انتخابیه استان بوشهر، ۳۷ نفر با هم رقابت می کنند.

رضایی ادامه داد: فضای استان انتخاباتی شده و شاهد شور و نشاط مردم برای یک حضور حداکثری هستیم.

وی بیان کرد: نظرسنجی‌ها حکایت از حضور حماسی مردم در انتخابات ۱۱ اسفند دارد.

رئیس هیات نظارت شورای نگهبان در استان بوشهر گفت: مردم وفادار به آرمان‌های نظام اسلامی ایران اهداف دشمنان را به خوبی درک کرده‌ و حماسه دیگری در ۱۱ اسفند ثبت می‌کنند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب چهار تن برای حوزه‌های انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم، دشتستان، دشتی و تنگستان و کنگان، دیر، جم و عسلویه و همچنین انتخاب یک نماینده برای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان بوشهر روز ۱۱ اسفندماه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha