ارتفاع برف کوهرنگ چهارمحال و بختیاری به ۵۹ سانتیمتر رسید

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در استان گفت: به‌دنبال فعالیت این سامانه بارشی ارتفاع برف در شهرستان کوهرنگ تا ظهر یکشنبه ۶ اسفندماه جاری به ۵۹ سانتیمتر رسید.

مهران چراغ‌پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: با فعال شدن سامانه بارشی از روز شنبه و استمرار آن تاکنون بارش برف و باران مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری را در برگرفته استو فعالیت آن هنوز ادامه دارد.

وی افزود: بر این اساس تا ساعت ۱۲:۳۰ روز یکشنبه مجموع بارش‌های شهرکرد ۲۱.۴ میلی‌متر و ۱۰ سانتیمتر برف، بروجن ۱۳.۵ میلی‌متر و ۱۱ سانتیمتر برف، لردگان ۱۷.۶ میلیمتر، کوهرنگ ۳۹.۷ میلی‌متر و ۵۹ سانتیمتر برف، اردل ۱۸.۹ میلی‌متر و ۱۱ سانتیمتر برف و فارسان ۳۸.۴ میلی‌متر و ۲۸ سانتیمتر برف باریده است.

چراغ‌پور تصریح کرد: در این مدت میزان بارش‌ها در سامان ۲۵.۵ میلیمتر و ۱۵ سانتیمتر برف، در بن ۱۸ میلی‌متر و ۱۴ سانتیمتر برف، در شلمزار مرکز شهرستان کیار ۱۶.۳ میلیمتر، در فرخ‌شهر ۱۸ میلی‌متر و ۱۰ سانتیمتر برف، در مال‌خلیفه مرکز شهرستان فلارد ۲۵.۲ میلیمتر، در سورشجان مرکز بخش لاران شهرستان شهرکرد ۲۴.۲ میلیمتر، در بلداجی شهرستان بروجن ۱۴.۴ میلیمتر، در ایلبگی شهرستان سامان ۲۰.۹ میلیمتر و ۶ سانتیمتر برف، در دوآب‌صمصامی کوهرنگ ۴۶ میلیمتر، در بازفت کوهرنگ ۳۳ میلیمتر، در خانمیرزا ۱۸.۸ میلیمتر، در دزک شهرستان کیار ۱۲ میلی‌متر و ۱۴ سانتیمتر برف و باباحیدر شهرستان فارسان ۳۵ سانتیمتر برف ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه سه رودخانه زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha